komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Wprowadzali do obrotu podrobione buty znanych firm. Młodym mężczyznom grozi 5 lat

poniedziałek, 17.6.2019 15:21 , komentarze: 1 , odsłony: 2086
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z wrocławskiego komisariatu Osiedle, zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel nielegalnym towarem. Mundurowi zlikwidowali miejsce przechowywania podrobionych rzeczy i zabezpieczyli kilkadziesiąt par obuwia. Wszystkie oznaczone były zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów znanych światowych marek. W chwili obecnej trwa ustalanie strat jakie ponieśli legalni producenci.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając wspólnie z mundurowymi z Komisariatu Policji Wrocław Osiedle, zlikwidowali miejsce przechowywania podrobionych towarów i zatrzymali dwie osoby podejrzane o wprowadzanie ich do obrotu. Zatrzymani to dwaj mężczyźni, w wieku 20 i 22 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani działali od dłuższego czasu i oferowali nielegalny towar poprzez portale internetowe. Sprawcy z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu, wprowadzając na rynek nielegalne obuwie. Oferowane do sprzedaży rzeczy, oznaczone były z zastrzeżonymi znakami towarowymi producentów znanych światowych marek.

Policjanci działając w tej sprawie, zabezpieczyli 60 par podrobionych butów. Obecnie trwa ustalanie strat, jakie ponieśli legalni producenci obuwia. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli komputer oraz pieniądze w kwocie blisko 65 tys. złotych.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli okaże się, że zatrzymane osoby uczyniły sobie z tego przestępczego procederu stałe źródło dochodu, wtedy może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Jest trochę kasy. Zamknąć na 5 lat i będzie spokój
poniedziałek, 17.06.2019 17:30 autor:
poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele