komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Wracali z interwencji, musieli podjąć kolejną

czwartek, 19.11.2020 10:23 , komentarze: 0 , odsłony: 157
kategorie artykułu:

O braku szczęścia może mówić mieszkaniec dolnośląskiej stolicy. W chwili, kiedy stał na klatce schodowej jednej z kamienic na Przedmieściu Oławskim i akurat wyciągał z kieszeni opakowanie z marihuaną, z górnych kondygnacji schodzili funkcjonariusze, którzy właśnie zakończyli interwencję domową. Widząc nerwowe zachowanie 39-latka postanowili sprawdzić, co mężczyzna usilnie stara się ukryć przed ich wzrokiem. Okazało się, że wrocławianin ma przy sobie kilkanaście porcji różnych substancji odurzających. Został zatrzymany.

Czasem funkcjonariusze pełniący służbę patrolowo-interwencyjną kończąc jedną interwencję, kierowani są od razu na następną. Wszak na terenie odpowiedzialności Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, dziennie przeprowadzają ich od 300 do nawet prawie 500! Tym razem mundurowi nie zdążyli nawet wrócić do radiowozu, ponieważ musieli zareagować zaledwie chwilę po wyjściu z mieszkania, w którym zakończyli poprzednią interwencję.

Kiedy funkcjonariusze schodzili w dół klatki schodowej, na półpiętrze zauważyli nerwowo zachowującego się mężczyznę. Próbował wyciągnąć z kieszeni foliowe opakowanie, jednak kiedy zauważył policjantów, wówczas zmienił zdanie i postanowił schować przed ich wzrokiem worek z zielonym suszem. Mundurowi postanowili sprawdzić, co próbował ukryć 39-latek.

Jak się po chwili okazało, mężczyzna miał przy sobie kilka porcji marihuany. Podczas rozmowy z mundurowymi przyznał się, że to niejedyne narkotyki, które ma przy sobie. Wrocławianin wyciągnął z kieszeni również opakowanie z białym proszkiem – amfetaminą, również w ilości kilku porcji handlowych.

Jak widać, spotkanie funkcjonariuszy na klatce schodowej okazało się dla niego niezbyt szczęśliwe. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do nieodległej jednostki Policji. Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie substancji odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności na maksymalnie 3 lata.

Funkcjonariusze przypominają, że substancje odurzające, takie jak amfetamina, czy alkohol powodują silne uzależnienie i wpływają bardzo negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Dlatego jeśli masz problem z substancjami odurzającymi, skontaktuj się z darmowym, ogólnopolskim numerem zaufania 800 199 990, gdzie będziesz mógł porozmawiać z ekspertami, którzy codziennie pomagają osobom z uzależnieniami.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele