komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Wrocław Tattoo Konwent już za miesiąc na Stadionie Wrocław!

wtorek, 23.4.2019 19:18 , komentarze: 1 , odsłony: 1136
kategorie artykułu:

W weekend 25-26 maja 2019 do Wrocławia po raz ósmy zawita Tattoo Konwent. Wrocławska edycja jest częścią ogólnopolskiego cyklu festiwali tatuażu, który cieszy się rocznie zainteresowaniem przeszło 27-tysięcznej publiczności. Celem imprezy jest ukazywanie alternatywnych form sztuki z artystycznym tatuażem na czele. W tym roku Wrocław Tattoo Konwent czeka wielka przeprowadzka. Impreza odbędzie się na Stadionie Wrocław, przy alei Śląskiej 1.

Tattoo Konwent to festiwal ukazujący - w myśl hasła przewodniego – inne wymiary sztuki. Dla organizatorów najważniejszy jest oczywiście tatuaż. Podczas Tattoo Konwent, na scenie głównej odbywają się konkursy na najlepsze tatuaże, w trakcie których profesjonalne Jury ocenia setki prac wystawianych w kilku kategoriach. W strefie wystawienniczej zwyczajowo pracuje kilkuset tatuatorów z różnych zakątków kraju i lokalnych salonów. Dla odwiedzających to idealna okazja do znalezienia odpowiedniego studia, tatuatora, wzoru czy też inspiracji. Z kolei artyści trudniący się tatuażem mają niepowtarzalną okazję zdobycia prestiżowych nagród i zaprezentowania swoich umiejętności przed kilkutysięczną widownią. W tym roku Tattoo Konwent zawita do Wrocławia po raz ósmy. Będzie to jednocześnie 29. odsłona, odbywającej się w kilku miastach Polski, imprezy.

Przeprowadzka

Pierwsza edycja Wrocław Tattoo Konwent odbyła się w 2012 roku. Wówczas miłośnicy ozdabiania ciała bawili się wewnątrz postindustrialnych murów Browaru Mieszczańskiego. W 2015 roku święto tatuażu przeniesiono do klubu Zaklęte Rewiry. Tatuatorzy biorący udział w wydarzeniu przez 4 edycje pracowali w onirycznych, oryginalnie zaaranżowanych wnętrzach lokalu mieszczącego się na terenie starej pralni. Festiwal posiadał wówczas dwie sceny – konkursową i muzyczną, a wszystkie atrakcje dla odwiedzających rozmieszczone były w różnych zakątkach niezwykłego obiektu.

–  W tym roku stawiamy na zmiany. Jedną z nich jest skala naszych przedsięwzięć. Tattoo Konwent cieszy się tak dużą popularnością – zarówno tatuatorów, jak i odwiedzających, że niezbędna była przeprowadzka do większego obiektu. Wybraliśmy Stadion Wrocław – opowiada Marcin Pacześny, twórca i współorganizator Tattoo Konwent. – Nowy obiekt pomoże nam realizować nowatorskie pomysły i ambicje związane z festiwalem – wtrąca Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent. - Jesteśmy już duzi, ale chcemy być jeszcze więksi. Realizujemy konwent w formie, która nie jest znana w szerokim świecie. Gwarantujemy niesztampowe atrakcje i podejście do tatuażu - dodaje Nowakowski.

Programowo

Znane są już pierwsze atrakcje tegorocznej edycji Tattoo Konwent. W czasie imprezy zagra legendarna grupa punk rockowa Dezeter oraz streetpunkowy skład Zbeer. Na odwiedzających czekać będą liczne strefy tematyczne. Na nudę nie będą mogli narzekać miłośnicy sztuki, djskich setów i odpoczynku, motoryzacji, mody, dobrego jedzenia, a także najmłodsi, dla których przygotowana zostanie specjalna przestrzeń animacyjna. Pełny program Wrocław Tattoo Konwent dostępny będzie już wkrótce.

Bilety

Trwa internetowa przedsprzedaż tańszych wejściówek na Wrocław Tattoo Konwent. Ceny biletów dystrybuowanych przez internet zaczynają się od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy). W ofercie znalazły się również atrakcyjne cenowo bilety rodzinne, za które zapłacić trzeba od 105zł do 175 zł – w zależności od opcji. W sprzedaży dostępne są także wejściówki VIP w cenie 300 zł. Koszt wejściówek wzrośnie w dniu wydarzenia. Dzieci do 10. roku życia oraz seniorzy biorą udział w imprezie za darmo! Bilety i więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na: www.tattookonwent.pl. Na stronie internetowej wciąż trwa także rejestracja wystawców.

fot. BŁAŻEJ MICHALCZYK

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 08:15
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
wtorek, 23.6.2020 13:20
niedziela, 21.6.2020 11:15
sobota, 13.6.2020 14:18
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki