Wrocław upamiętnił rocznicę powstania "Solidarności"

poniedziałek, 29.8.2022 17:03 198 0

Uroczysta msza święta, kwiaty na grobach związkowców i koncerty „wROCK for Freedom” – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbyły się w ostatnich dniach z okazji wrocławskich obchodów 42. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. Przed nami jeszcze "Bieg Solidarności", który będzie 10 września - trwają zapisy.

Wrocław pamięta: 42. rocznica podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”

W minioną niedzielę (28.08), na cmentarzu Grabiszyńskim na grobach zasłużonych działaczy NSZZ „Solidarność”: śp. Kazimierza Michalczyka, Piotra Bednarza i Marii Zapart - wieńce złożyli przedstawiciele Rady Miejskiej Wrocławia – w imieniu Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, zrobili to Bohdan Aniszczyk oraz Jarosław Krauze z Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa.

Zajezdnia MPK przy Grabiszyńskiej: tam rodziła się wrocławska „Solidarność”

Większość spotkań z okazji 42. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” zaplanowano na placu przy Centrum Historii Zajezdnia, które powstało na terenie legendarnej Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej. To miejsce, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się wrocławska „Solidarność".

To waśnie na skwerze przed Zajezdnią, gdzie jest tablica upamiętniająca wydarzenia z lat 80., w 28 sierpnia związkowcy i przedstawiciele władz samorządowych złożyli kwiaty.

Tradycyjnie już, w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność” w Centrum Historii Zajezdnia zorganizowano dwudniowy koncert „wROCK for Freedom”. W piątek (26.08) w Zajezdni zagrały legendy punk rocka, a w sobotę (27.08) legendy polskiego rocka: Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Urszula oraz Kobranocka.

Jarosław Krauze z Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka - Wrocław Wspólna Sprawa oraz Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław zapowiedzieli występ Krzysztofa Cugowskiego z zespołem oraz spotkali się z kolejną gwiazdą wydarzenia – Urszulą

źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)