Wrocławianie bezpłatnie sprawdzą znamiona po wakacjach

piątek, 6.9.2019 09:00 747 0

Po sezonie urlopowym warto sprawdzić, czy zmiany, które pojawiły się latem na skórze bądź niedawno uległy modyfikacji, powinny nas zaniepokoić. Już we wrześniu z takiej okazji będą mogli skorzystać mieszkańcy Wrocławia. W czwartek 5 września rusza rejestracja na indywidualne warsztaty z profilaktyki czerniaka prowadzone w gabinecie kampanii Rakoobrona. Ponadto, bezpłatna profilaktyczna ocena znamion będzie dostępna 7 września dla uczestników XIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia.

W pierwszą sobotę września Wyspa Słodowa zmieni się w prozdrowotne miasteczko. Wszystko za sprawą XIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia organizowanych przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Wśród licznych namiotów – oferujących konsultacje ze specjalistami, badania profilaktyczne czy warsztaty edukacyjne – uczestnicy odnajdą charakterystyczny czarny namiot kampanii Rakoobrona, gdzie z darmowej porady dermatologa będzie można skorzystać w godz. 12.00-17.00. Oprócz możliwości skontrolowania znamion na skórze uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać z edukatorami zdrowotnymi i sprawdzić swój stan wiedzy na temat profilaktyki czerniaka. Obok namiotu staną strefa relaksu i kącik edukacyjny dla dzieci.

Profilaktyczna ocena znamion za pomocą dermatoskopu jest szybka, bezbolesna i nieinwazyjna. Zdecydowanie nie warto odkładać badań profilaktycznych na później. Czerniak jest w blisko 100% wyleczalny, jeśli zostanie wykryty we wczesnym stadium. Z drugiej strony jest to nowotwór bardzo agresywny, który w szybkim tempie daje przerzuty do całego organizmu - mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, dyrektor ds. projektów i komunikacji, kampania Rakoobrona. - Aby skorzystać z porad i edukacji prowadzonej w czarnym namiocie, nie trzeba się rejestrować. Wystarczy stanąć w kolejce i poczekać na swoją kolej. Osoby, które mają dużą liczbę znamion lub u których czerniak występował w rodzinie, zapraszamy do rejestracji do gabinetu Rakoobrony – dodaje. 

Na wrzesień zaplanowano także indywidualne warsztaty z profilaktyki czerniaka organizowane w gabinecie Rakoobrony i będące kontynuacją akcji prowadzonej podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Profilaktyczna ocena znamion połączona z edukacją będzie realizowana w godz. 15.00-19.00 przez sześć dni: 10.09, 12.09, 17.09, 19.09, 24.09, 26.09. Spotkania z dermatologiem odbędą się w Akademii Profilaktyki Sensoria przy ul. Pabianickiej 25/1A we Wrocławiu. Na badania obowiązuje rejestracja telefoniczna pod nr tel. 530 983 886. Będzie ona prowadzona we wtorki i czwartki w godz. 14.00-16.00 (od 5 do 26 września). 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz