Wrocławianie dalej będą czekać na mieszkania

czwartek, 19.10.2017 18:50 688 0

Rada Miejska odrzuciła wniosek o narzucenie terminu przyznawania lokali socjalnych. Niektóre wrocławskie rodziny czekają na mieszkanie już osiem lat. Nic nie wskazuje na to, by ta sytuacja miała się zmienić. 

Na dzisiejszych obradach Rada Miasta odrzuciła wniosek o narzucenie odgórnego terminu udostępnienia lokalu socjalnego. Ten czas wynosiłby trzy lata od złożenia wniosku, a w wypadku prawomocnego wyroku sądowego – dwa lata. 

- Są we Wrocławiu ludzie, którzy czekają aż po osiem czy dziesięć lat na mieszkanie socjalne – powiedział Wojciech Browarny z partii Razem podczas dzisiejszej konferencji przed sesją Rady Miasta.

Dlatego Partia Razem poparła ten wniosek. Dzięki temu władze miasta miałyby określony termin, w którym musiałyby zrealizować swój obowiązek. Trzy lata od złożenia wniosku i dwa lata w wypadku prawomocnego wyroku sądowego to wystarczająco dużo czasu, by urzędnicy przyznali mieszkanie socjalne.

Swoje poparcie dla tego pomysłu wyraziła również Irena Terpiłowska, wrocławska działaczka znana z walki na rzecz praw osób dotkniętych przemocą.

- Obowiązkiem gminy jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców. 100 mieszkań przyznawanych w ciągu roku to bardzo mało. Wystarczy spojrzeć na Słupsk czy Świdnicę, czyli miasta o wiele mniejsze od Wrocławia, które również udostępniają swoim mieszkańcom koło setki lokali. Polityka mieszkaniowa Wrocławia jest skandaliczna.

Wrocław boryka się z wieloma problemami w zakresie polityki mieszkaniowej. Znane są przypadki sprzedawania mieszkań razem z lokatorami i prób wyrzucenia wieloletnich mieszkańców z ich mieszkań, jak np. przy ulicy Ślicznej czy Zaułku Rogozińskiego. Przed obradami obecna była również Barbara Jędrzejowska, mieszkanka ul. Bzowej, która padła ofiarą oszustów i której mieszkanie zlicytowano by spłacić długi. 

- Zgadzam się z tym, że polityka mieszkaniowa Wrocławia wymaga zmiany. Mam znajomą, która czekała na mieszkanie 11 lat powiedziała Barbara Jędrzejowska. -Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na przyczyny tych wszystkich sytuacji. Podpisuję się in extenso pod tym wnioskiem.

Wniosek odrzucono 14 głosami przeciw przy 9 głosach za oraz 2 wstrzymujących się.

 Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Komentarze (0)