komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Wrocławianin wprowadzał do obiegu fałszywe banknoty. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

wtorek, 16.4.2019 13:08 , komentarze: 0 , odsłony: 1348
kategorie artykułu:

Na nietypowy sposób płacenia za zakupy wpadł 35-letni mieszkaniec Wrocławia. Zamiast korzystać z prawdziwych pieniędzy, posługiwał się fałszywymi banknotami, łudząco podobnymi do tych o nominale 100 zł. Został już zatrzymany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

       Fot. Pixabay

Od pewnego czasu wrocławscy policjanci otrzymywali informacje o fałszywych banknotach, którymi płacono w kilku miejscach na terenie miasta. Najczęściej w barach szybkiej obsługi, czy sklepach osiedlowych, czyli miejscach, gdzie jest dużo osób a ilość dziennych transakcji liczona jest w tysiącach. Sprawca wykorzystywał nieuwagę sprzedawców, którzy z racji dużej ilości klientów, często nie zwracali szczegółowej uwagi na każdy banknot. Dzięki temu udało mu się wprowadzić do obiegu kilkanaście sztuk fałszywych stuzłotówek.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podjęli działania operacyjne, mające na celu ustalenie sprawcy tego przestępczego procederu. Nie było to łatwe, ponieważ przestępca nie ograniczał płatności do jednego miejsca, tylko starał się korzystać z fałszywek w różnych punktach usługowych na terenie Wrocławia. Ten sposób działania miał na celu utrudnić ustalenia jego tożsamości. Policjanci jednak nie dawali za wygraną. Dzięki ich wytężonej pracy zatrzymano 35-letniego mężczyznę, który miał już na swoim koncie wiele innych przestępstw. W chwili zatrzymania posiadał w swoim portfelu trzy podrobione stuzłotówki, takie same, jak zabezpieczone wcześniej fałszywki. Mężczyzna przyznał się do wprowadzenia do obiegu kilkunastu sztuk fałszywych banknotów. Tego samego dnia został osadzony w policyjnym areszcie.

Kryminalnym z komendy miejskiej udało się zabezpieczyć już 9 fałszywych banknotów. Dalej jednak prowadzą działania ukierunkowane na odnalezienie pozostałych stuzłotówek. Materiał dowodowy zostanie przekazany do sądu, który za popełniony czyn może wymierzyć karę do 10 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:53
czwartek, 2.7.2020 15:51
czwartek, 2.7.2020 14:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele