Wrocławianki laureatkami Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”

czwartek, 17.12.2020 11:58 1247 0

Izabela Kołodziejczak - prezes firmy GOBS Sp. z o.o., Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk –prezes IPS, Anna Imielska – szefowa Harmony Clinik, Ewa Nowak-Iskra – dyrektor dolnośląskiego oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego oraz prof. Bernarda Kazanowska – zastępca kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu to laureatki tegorocznej edycji Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”.
Plebiscyt „Kobiece Twarze” został stworzony, aby pokazywać i promować przedsiębiorcze kobiety, które mają wpływ na rozwój gospodarczy regionu i kraju, a także firmy, które są przyjazne kobietom i dzięki nim dynamicznie się rozwijają. To wyjątkowe i wyróżniające się w Polsce przedsięwzięcie, w którym uczestniczą przedstawiciele biznesu, samorządu, nauki, polityki oraz organizacji pozarządowych. Wydarzenie organizowane jest na Dolnym Śląsku od 7 lat. 

– Od samego początku ideą naszego konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości kobiet i równości w biznesie – mówi Aldona Ziółkowska – Bielewicz, organizatorka Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”. – W tegorocznej edycji do ścisłego finału zakwalifikowało się ponad 60 wspaniałych kobiet i ponad 10 firm.

Kobiety mają siłę

Laureaci wybierani są w pięciu kategoriach: Profesjonalistki w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach, Profesjonalistki w Dużych Przedsiębiorstwach, Debiutantki, Osobowość oraz Firma Przyjazna Kobietom.

W pierwszej z nich laureatkami zostały Izabela Kołodziejczak – prezes GOBS Sp. z o.o. oraz Magdalena Dobrzańska – Frasyniuk – prezes IPS. Z kolei w kategorii Profesjonalistek w Dużych Przedsiębiorstwach wygrała Ewa Nowak-Iskra, kierująca dolnośląskim oddziałem Banku Gospodarstwa Krajowego, a wśród Debiutantek najlepsza była Anna Imielska, szefowa Harmony Clinic. Natomiast za największą Osobowość została uznana prof. Bernarda Kazanowska – zastępca kierownika Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Tytuł Firmy Przyjaznej Kobietom przyznano fabryce Mercedes Benz Manufacturing Poland w Jaworze.

Płeć nie może decydować o awansie

Laureatki plebiscytu to wrocławianki, które nie tylko same zarządzają przedsiębiorstwami, ale także sprawiają, że w ich firmach kobiety nie tylko mają szanse na rozwój, ale także na osiąganie realnych sukcesów.

– Cieszę się, że doceniono nie tylko moją pracę, ale i wszystkich fantastycznych kobiet, z którymi mam przyjemność pracować – mówi Izabela Kołodziejczak, prezes GOBS Sp. z o.o., świadczącej doradztwo i usługi rachunkowe. – Cieszę się, że mogłam stworzyć miejsce, w jakim zawsze sama chciałam pracować, gdzie szanuje się i docenia pracownika, bez względu na to czy jest mężczyzną czy kobietą, a o awansie czy podwyżce nie decyduje płeć. Nasza firma to także miejsce, w którym macierzyństwo jest dodatkowym atutem, a nie przeszkodą.

– Myślę, że najważniejsze w naszym plebiscycie jest to, że promujemy dobre praktyki w biznesie.
– twierdzi Iwona Makowiecka, szefowa Polsko – Niemieckiej Izby Handlowej we Wrocławiu, Przewodnicząca Kapituły Plebiscytu.

Internetowa gala

Finałowa uroczystość Plebiscytu Gospodarczego „Kobiece Twarze”, na której poznaliśmy jego zwycięzców, odbyła się 14 grudnia ma Zamku Książ. Jednak ze względów epidemicznych, transmisja tego wydarzenia prowadzona była wyłącznie online. Uroczysta gala VII edycji konkursu odbędzie się na Zamku Książ wiosną 2021 roku.
Organizatorem plebiscytu jest firma Hornet4.

źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)