Wrocławscy policjanci odwiedzili Akademię Bystrzaków. W sali pojawiła się jezdnia z przejściem dla pieszych!

wtorek, 28.9.2021 11:12 136 0

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej, byli w poniedziałek gośćmi przedszkolaków z Akademii Bystrzaków. Nie od dziś wiadomo, że o bezpieczeństwie należy rozmawiać z dziećmi już od ich najmłodszych lat. Spotkanie z mundurowymi było niezwykłą atrakcją dla maluchów, jednak co najważniejsze – doskonałą lekcją. Najmłodsi wrocławianie dowiedzieli się w jaki sposób poruszać się po drodze, aby uniknąć przykrych zdarzeń. Nie ma lepszego źródła wiedzy niż doświadczeni policjanci, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie naszego miasta.

Starszy aspirant Radosław Wiśniewski razem z sierżant Moniką Klonowską zostali zaproszeni do wrocławskiego przedszkola Akademia Bystrzaków, aby przeprowadzić z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Kiedy w poniedziałek rano pojawili się w placówce mundurowi w białych czapkach, dzieci bardzo ucieszyły się z wyczekiwanej przez nich z niecierpliwością wizyty swoich gości.

Podczas spotkania przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci dokładnie opowiedzieli im między innymi o tym, gdzie można przejść przez jezdnię, co oznaczają poszczególne znaki drogowe oraz kolory świateł na sygnalizatorze. Wspomnieli także o niebezpieczeństwie wynikającym z zabaw w pobliżu drogi, co omówili na podstawie ilustracji na planszach edukacyjnych. A później… na sali pojawiła się jezdnia!

Zostało rozłożone przejście dla pieszych i znaki drogowe, dzięki którym przedszkolaki mogły samodzielnie przejść jak po prawdziwej drodze. W nagrodę za wzorową znajomość przepisów, policjanci obdarowali wszystkich małych wrocławian kolorowymi naklejkami.

Po zakończonej prezentacji, każda z grup miała możliwość zobaczyć i wsiąść do policyjnego radiowozu, który był niemałą atrakcją dla dzieci. Każde z tego typu spotkań jest ważne w szczególności dla najmłodszych dzieci. Im wcześniej rozpoczynamy edukację oraz uświadamianie czym jest bezpieczeństwo i dlaczego bezwzględnie należy o nie dbać, z biegiem lat i regularnie przypominaną wiedzą z pewnością minimalizujemy ryzyko wystąpienia ewentualnych przykrych zdarzeń na drodze.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)