komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Borysa, Filomeny

Wrocławscy policjanci tylko w ostatni weekend zatrzymali 16 nietrzeźwych kierujących

wtorek, 3.12.2019 12:21 , komentarze: 1 , odsłony: 1042
kategorie artykułu:

Najwięcej, bo aż 8 nietrzeźwych kierujących wpadło w ręce policjantów w sobotę. Pierwszy dzień grudnia też nie był o wiele lepszy – w niedzielę policjanci zatrzymali aż 6 kierujących na podwójnym gazie. Za każdym razem, gdy mówimy o zatrzymaniach nietrzeźwych kierujących, jest to gorzki sukces. Problem nietrzeźwych kierujących to bowiem nie tylko policyjne statystyki. To również problem w szerszym kontekście i realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

       Fot. Pixabay

Tylko w ubiegły weekend funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 16 nietrzeźwych kierujących. Z jednej strony należy powiedzieć o skutecznych działaniach policjantów, a z drugiej strony niepokoi fakt, że tyle osób zdecydowało się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Pomimo dużej świadomości obowiązujących przepisów, policjanci cały czas zatrzymują kierujących na podwójnym gazie. Stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i rowerzystów.

Jeden z kierujących, 25-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie aż 3.4 promila alkoholu. W takim stanie trudno jest się utrzymać na nogach, a co dopiero mówić o prowadzeniu samochodu. Zatrzymali go kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a o zdarzeniu poinformowano Konsulat Generalny Ukrainy. Policjanci przypominają – prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Często też sądy orzekają wobec nietrzeźwych kierujących zakazy prowadzenia pojazdów – aby wyeliminować nieodpowiedzialnych kierujących z ruchu drogowego.

W sobotę 34-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego spowodował w Ślęzie kolizję drogową. Inny mężczyzna w niedzielę również doprowadził do kolizji. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Przy okazji tych zdarzeń funkcjonariusze przypominają o tym, aby informować Policję o sytuacjach, w których mamy podejrzenie, że ktoś może prowadzić po alkoholu. Telefon na numer alarmowy 112 ma znaczenie.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Na Ukrainie życie toczy się inaczej.
wtorek, 03.12.2019 13:43 autor:
poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele