komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Wrocławscy studenci wygrali tegoroczny Cardiology Innovations Hackathon

czwartek, 16.5.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 441
kategorie artykułu:

Zwycięski zespół stworzyli studenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Politechniki Wrocławskiej. Połączenie medycyny i technologii zaowocowało stworzeniem aplikacji, która okazała się zdaniem jurorów najlepszą.

W sumie w rywalizacji wystartowało 6 teamów. Zwycięski - Game of hearts tworzyli: Wojciech Kuźnicki i Mikołaj Kreń z UMW oraz Katarzyna Marek, Maciej Stosio i Michał Pytka reprezentujący Politechnikę Wrocławską. Zaproponowali aplikację w formie angażującej pacjenta gry. Chorzy otrzymują w niej punkty za udzielenie prawidłowych odpowiedzi odnośnie niewydolności serca, ale też za wprowadzanie pomiarów ciśnienia, tętna czy potwierdzenie zażycia leków. Studenci nie tylko zaprogramowali rozwiązanie, ale także pokazali możliwości jego komercjalizacji.

Zmagania koncentrowały się na systemach eksperckich do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca.

Tegoroczna edycja organizowanego przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i formę Casus BTL hackathonu podzielona była na dwa etapy. Pierwszy - pracę zespołową, tworzenie koncepcji i kreacji zaplanowano w ramach warsztatów Design Thinking w Nokia Garage. W tej kreatywnie inspirującej przestrzeni uczestnicy mogli liczyć na profesjonalne zaplecze eksperckie. Spotkali się z mentorami z różnych dziedzin- kardiologii, IT, marketingu czy prawa. Mogli także porozmawiać z pacjentami, by poznać ich perspektywę. Przygotowano dla nich serię wykładów na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji.

Drugi etap zorganizowano w ramach międzynarodowej konferencji Cardiology Innovations Days. Na zaproszenie prof. Piotra Ponikowskiego do Wrocławia zjechały tuzy światowej kardiologii, z prof. Mandeepem R. Mehrą z Harvard Medical School z Bostonu na czele. Przed nimi najlepsze zespoły prezentowały swoje pomysły, a jurorzy wybrali zwycięzców. Zwycięski zespół otrzyma 2500 euro nagrody.

Foto: Tomasz Walów

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
sobota, 4.7.2020 11:00
poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 10:15
sobota, 20.6.2020 09:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki