Wrocławscy wywiadowcy zatrzymali 18-latka idącego na imprezę. Miał przy sobie kilkanaście porcji narkotyków

niedziela, 11.8.2019 13:08 2133 0

18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został zatrzymany w związku z posiadaniem kilkunastu porcji narkotyków, wbrew obowiązującym przepisom. Chciał zażyć je podczas wieczornej imprezy, organizowanej w jednym z popularnych miejsc spotkań młodych wrocławian. Udaremnili to wrocławscy funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego. Teraz mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Wbrew obiegowej opinii, popularna wśród młodych ludzi marihuana, jest narkotykiem, który niesie za sobą duże szkody społeczne i zdrowotne. Również wbrew opiniom – uzależnia. Owszem, nie jest to tak silne uzależnienie fizyczne, jak przypadku chociażby heroiny, ale popularna „trawka” bardzo często uzależnia psychicznie. Osoby, które zażywają kannabinoidy, uzależnione są od stanu, które ten specyfik wywołuje. Po jakimś czasie, nawet jeśli nie palą regularnie, może się okazać, że np. relaks po pracy nie jest już możliwy bez sięgnięcia po wypełnioną suszem „lufkę”. Zażywanie jej może się też przyczynić się do sięgnięcia po środki uzależniające jeszcze szybciej i mocniej, takie jak np. opioidy. Dlatego też policjanci prowadzą działania mające na celu powstrzymanie, zwłaszcza młodych ludzi, przed sięgnięciem po substancje odurzające.

Funkcjonariusze, wbrew wielu negatywnym komentarzom publikowanym na popularnych serwisach społecznościowych, stojąc na straży przestrzegania prawa, ale też chroniąc życie i zdrowie obywateli, zatrzymują osoby, które posiadają i zażywają marihuanę. Tak też było zaledwie przed kilkoma dniami, kiedy to wywiadowcy z wrocławskiej komendy zatrzymali 18-latka, który miał przy sobie kilkanaście porcji charakterystycznego suszu roślinnego.

Policjanci podczas patrolowania jednej z wrocławskich wysp, zauważyli nerwowo zachowującego się młodego mężczyznę. Wiedzeni wieloletnim doświadczeniem, postanowili sprawdzić, czy nie jest to spowodowane działaniami niezgodnymi z prawem. Podczas rozmowy z policjantami, 18-letni mieszkaniec powiatu średzkiego wydał funkcjonariuszom trzy zawiniątka z folii aluminiowej, w których znajdował się susz roślinny. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, mężczyzna został zatrzymany.

Po przewiezieniu na komisariat zważono oraz sprawdzono ujawnioną substancję. Wynik nie był zaskoczeniem dla funkcjonariuszy. Okazało się, że 18-latek posiadał kilkanaście porcji marihuany, którą zakupił od rzekomo nieznanego mu mężczyzny. O rodzaju i wysokości kary za popełnione przestępstwo, zadecyduje teraz sąd. Przepisy przewidują za tego typu czyn maksymalną karę w postaci trzech lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz