komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Wrocławska deklaracja tolerancji i szacunku dla praw człowieka

wtorek, 20.10.2020 14:50 , komentarze: 1 , odsłony: 698
kategorie artykułu:

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem uchwały w sprawie przyjęcia „deklaracji tolerancji i szacunku dla praw człowieka”.

We wtorek na wrocławskim Rynku działacze lewicowi ogłosili zbiórkę podpisów pod przygotowanym przez nich projektem „uchwały ws. przyjęcia deklaracji tolerancji i szacunku wobec praw człowieka.” Chcę przedłożyć projekt do rozpatrzenia Radzie Miejskiej jeszcze przed Świętami.

Maciej Pilny, przedstawiciel Komitetu i członek partii Wiosna Roberta Biedronia, zapowiada, że wobec jawnego przyzwolenia władz centralnych na mowę nienawiści, ciężar oporu wobec nietolerancji spada na społeczności lokalne i samorządy.

Piotr Kozdrowicki, radny Brzegu, członek partii Wiosna Biedronia, jako członek Komitetu  zapowiada: "Z prawnego punktu widzenia ta deklaracja jest aktem dobrej woli wrocławskiego samorządu - nie idą za nią wiążące skutki prawne ani żadne koszty finansowe. Wierzymy jednak, że otwarte i tolerancyjne miasto jak Wrocław powinno spisać katalog wartości, którymi się kieruje. Te wartości nikogo nie obrażają ani nikomu nie zagrażają, ale mogą być przykładem dla innych miast i samorządów.

Członkinią Komitetu jest również Katarzyna Lubiniecka-Różyło, wicepełnomocniczka ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kongres Kobiet na Wrocław. Jak mówi „Ta deklaracja jest oczywistą oczywistością w normalnym świecie. Ale w naszym świecie, w świecie, w którym coraz więcej samorządów lokalnych podejmuje różne uchwały dotyczące przeciwdziałania ideologii LGBT na swoim terenie, to takie rzeczy są konieczne, żeby przypominać o tym. Chcielibyśmy wyrazić tą deklaracją stanowisko, że my, wrocławianie i wrocławianki jesteśmy za tym, że bliskie są nam wartości Unii Europejskiej, że obca jest nam wszelka dyskryminacja i chcemy, żeby władze naszego miasta wyraźnie to podkreśliły, w kontrze do tych wszystkich uchwał dotyczących ideologii LGBT. Ważne jest dla nas, aby Radne i Radni uchwalając tę deklarację, zobowiązali się do promowania wartości Unii Europejskiej i antydyskryminacyjnych we wszystkich szkołach, bo jak wiemy edukacja i szkoły podlegają również pod samorząd lokalny.”

Poparcie dla inicjatywy zapowiedzieli już radni ze środowiska Nowej Lewicy, w tym Bartłomiej Ciążyński, który pełni w ratuszu funkcję doradcy prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

Pilny zapowiada, że wobec wyjątkowych warunków sanitarnych, nie będzie prowadzona publiczna zbiórka podpisów. Zaprasza jednak do wsparcia inicjatywy i podpisywania list poparcia. Projekt uchwały oraz kartę do zbierania podpisów można znaleźć na portalu facebook w wydarzeniu „Wrocławska deklaracja tolerancji” i przesłać na adres biura poselskiego Krzysztofa Śmiszka, Haukego Bosaka 17/1 50-447 Wrocław.

Zapoznaj się z treścią deklaracji:
https://linkd.pl/c7f7

Pobierz kartę do zbierania podpisów:
https://linkd.pl/c7fz

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 10:23
czwartek, 26.11.2020 10:21
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele