komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Wrocławska majówka na dwóch kółkach

poniedziałek, 29.4.2019 18:19 , komentarze: 0 , odsłony: 878
kategorie artykułu:

Wyczekiwana przez wszystkich majówka to doskonały czas na odpoczynek. Wiele osób z pewnością wyjedzie z miasta, ale zostając we Wrocławiu te wolne dni można spędzić bardzo interesująco i aktywnie, a ciekawych miejsc w stolicy dolnego śląska nie brakuje. W swobodny sposób można się pomiędzy nimi przemieszczać na jednym ze 150 jednośladów GoScooter.

Często jest tak, że mieszkając w danym mieście nie znamy w pełni jego historii i nie odwiedzamy miejsc, które dla turystów są nie do pominięcia. Przechodząc tysiąc razy w drodze do pracy obok zabytku nie interesujemy się nim, bo wydaje nam się czymś tak oczywistym i normalnym, że trudno dopatrywać się w nim czegoś ciekawego. Oczywiście, gdybyśmy przyjechali pierwszy raz do Wrocławia jego piękno z pewnością by nas zachwyciło i w kilka dni chcielibyśmy wszystko obejrzeć – czyli wszystko zgodnie ze starym przysłowiem: „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Przemieszczanie się we Wrocławiu teraz jest jeszcze prostsze, ponieważ to właśnie tu działa największa w Polsce flota elektrycznych skuterów miejskich sieci GoScooter. Specjalnie na długi majowy weekend operator zwiększa liczbę pojazdów aż do 150, dzięki czemu wypożyczenie jednośladu nie będzie żadnym problemem. Co ważne uruchomiona zostanie dodatkowa forma płatności – oprócz przedpłaty jak było do tej pory teraz będzie można „podpiąć” kartę płatniczą
i środki będą pobierane po jeździe. Wystarczy tylko ściągnąć najnowszą wersję aplikacji ze sklepu Google Play lub App Store, by cieszyć się tą dodatkową funkcjonalnością.

Co zatem warto zobaczyć? Polecamy kilka miejsc:

Hydropolis

ul. Na Grobli 17

Niezwykłe miejsce poświęcone w całości wodzie pokazanej z różnych, fascynujących perspektyw. Interaktywność i technologia zastosowana w Hydropolis wciąga i angażuje odwiedzających dając niepowtarzalne możliwości poznania najważniejszej substancji na Ziemi

Kolorowe podwórko

ul. Ruska 46

Niebanalne miejsce na mapie Wrocławia – istny „wehikuł czasu”, bo za sprawą  zebrania w jednym miejscu dużej kolekcji neonów z poprzedniej epoki doświadczymy oryginalnego, niepowtarzalnego klimatu. Wieczorem działa tam kilka knajpek i odbywają się kulturalne eventy. Kto był to wie, że można się oczarować.

Wyspa Daliowa

To najmniejsza z zespołu odrzańskich wysp wschodnich. Przez lata zaniedbana teraz zachwyca po przeprowadzonej w 2017 roku rewitalizacji. Stare drzewa owocowe, alejki pomiędzy zieleńcami
i przede wszystkim duża rzeźba NAWA autorstwa Oskara Zięby czyni teraz Wyspę miejscem spotkań Wrocławian dającym schronienie przed miejskim hałasem.

Kościół św. Krzysztofa

Plac św. Krzysztofa

Niegdyś witał wjeżdżających do miasta, teraz schowany wśród wieżowców. Ten mały kościół, który powstał w XIII wieku skrywa wiele tajemnic . Na szczególną uwagę zasługuje drewniana  Cudowna figura patrona, która ocalała pomimo wojennych pożarów. Najcenniejszym zabytkiem jest Ołtarz , ale zwiedzając na dużą uwagę zasługują również organy , dwa czynne instrumenty – neobarokowy oraz romantyczny dające szerokie możliwości muzyczne organistom. 

Ostrów Tumski, Hala Stulecia

Tych wręcz kultowych miejsc we Wrocławiu raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, ale z pewnością warto wybrać się tam na przejażdżkę skuterową nawet jeśli byliśmy już tam wielokrotnie.

Majówkowe imprezy

Majówka w Aquaparku – potrwa aż pięć dni od 1 do 5 maja. Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie atrakcji i niespodzianek. Do dyspozycji będzie tor skimboardowy i wodny tor przeszkód. Otwarty zostanie AquaBar a spalaniu kalorii pomoże Aquafitness – zajęcia są codziennie od godz. 10 do 18.

Huczne Otwarcie Nocnego Targu we Wrocławiu

Bywalcy tego miejsca z pewnością już się za nim stęsknili. Kolejny sezon Nocnego Targu startuje już
1 maja i jak zwykle ma nie zabraknąć doskonałej muzyki, świetnych drinków i jedzenia! Zabawa potrwa od godz. 16 do 3 rano.

Majówka w Zajezdni

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza do spędzenia tegorocznej majówki na placu przy
ul. Grabiszyńskiej 184. Wśród wielu atrakcji będzie można obejrzeć wystawę „Wrocław 1945-2016” ze specjalnie przygotowanymi ścieżkami zwiedzania, w strefie relaksu na trawie będzie bookcrossing
i planszówki a w strefie sportowej - piłki, skakanki, łuki. Wszystko to w rytm muzyki i z dobrym jedzeniem. 

A może piknik?

Majówka to też oczywista okazja do spotkań ze znajomymi i organizacji pikników. We Wrocławiu nie brakuje miejsc, gdzie legalnie rozpalimy grilla. Pomimo tego, że niektóre leżą poza strefą w której można wynająć pojazd GoScooter to można tam dojechać jednośladem i go zaparkować – koszt za minutę postoju wynosi zaledwie 9 groszy.   

Najlepsze miejsca na grilla:

w lesie

  • Las Osobowicki - przy boisku i Szwedzkich Szańcach oraz przy parkingu w środkowej części lasu
  • Las Rędziński - na polanie nad Widawą i przy zbiorniku wodnym
  • Las Sołtysowicki - przy zbiorniku wodnym

na wrocławskich wzgórzach

  • Wzgórze Andersa przy Aquaparku
  • Wzgórze Gajowe przy ul. Bardzkiej
  • Wzgórze Gajowickie (Górka Pafawag) przy ul. Kolbuszowskiej

nad Odrą 

  • Na wałach przeciwpowodziowych po obu stronach Odry 

i przy mostach - Jagiellońskim, Trzebnickim i Warszawskim.

 

Wasze komentarze

środa, 1.5.2019 14:00
środa, 1.5.2019 12:12
poniedziałek, 29.4.2019 18:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki