komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 grudnia 2018

Gabrieli, Dariusza

Wrocławski Dworzec Autobusowy został dostosowany do osób z niepełnosprawnościami

czwartek, 6.12.2018 08:31 , komentarze: 0 , odsłony: 307
kategorie artykułu:

Obniżone podjazdy, linie dla osób niedowidzących, specjalnie przystosowane autobusy, przeszkolona obsługa oraz wydłużony czas w strefie Kiss and Fly - to najnowsze udogodnienia wprowadzone dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na trasie między Dworcem Autobusowym a Portem Lotniczym. 


Chcemy budować Wrocław w taki sposób aby był miastem dla wszystkich, bez barier, włączającym osoby niepełnosprawne. Ruch turystyczny we Wrocławiu z roku na rok jest coraz większy, i coraz więcej z tych turystów to osoby z niepełnosprawnościami. Podczas ostatniego spotkania z zarządem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Słabowidzących mówiliśmy o potrzebie dodatkowego oznaczenia tego miejsca, tak aby osoby które mają różne dysfunkcje mogły czuć się w tym miejscu jeszcze bardziej komfortowo. Od dziś przestrzeń dworca autobusowego jest jeszcze dla tych osób jeszcze bardziej dostępna i przyjazna.- mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 


Na drzwiach wejściowych do dworca oraz przed przejściami dla pieszych pojawiły się taśmy ostrzegawcze, które w znaczny sposób ułatwiają poruszanie się osobom niewidomym. Wszystkie podjazdy zostały też obniżone z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na każdym stanowisku zamontowane zostały również linie wyznaczające wejście do autobusu. Wszystkie osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na pomoc przeszkolonych pracowników, których mogą wezwać za pomocą przycisków zlokalizowanych przy wejściach na dworzec. Dostosowane zostały również windy. 


Cieszę się, że zgodna współpraca POLBUS-PKS, środowisk niepełnosprawnych i Prezydenta Sutryka pozwoliła w szybkim czasie uczynić Dworzec Wrocław miejscem przyjaznym dla osób z niepełnosprawnością, a dostosowane autobusy lotniskowe jako jeden z pierwszych elementów, które dostrzegają turyści będą dobrą wizytówką Wrocławia. - mówił Krzysztof Balaweider, prezes PKS Polbus. 


Ułatwienia pojawiły się również w autobusach, które kursują między Dworcem a wrocławskim Portem Lotniczym. Linię WRO Airport Express obsługiwać będą specjalnie przystosowane autobusy, w których zostały zamontowane windy. Przy ich pomocy, osoby na wózkach bezpiecznie i szybko będą mogły dostać się na pokład. 

Winda pokonuje schody do autobusu w 15 sekund a to bardzo szybko. Zanim człowiek się obejrzy jest już w środku. Jest w nim wiele miejsca. Matki z dzieckiem, które mają wózek również mogą czuć się tu bezpiecznie. Podróż mija bardzo szybko. W autobusie zainstalowane są monitory, które pozwalają śledzić pasażerom listy odlotów i przylotów. - mówiła Agata Roczniak z Wrocławskiej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych 

Dodatkowo wszystkie osoby z niepełnosprawnością, które przy Porcie Lotniczym zaparkują w strefie Kiss and Fly, mogą parkować 10 minut dłużej. 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 17.12.2018 10:33
2
niedziela, 16.12.2018 16:17
piątek, 14.12.2018 12:03
wtorek, 11.12.2018 09:52
New-House
cz??ci Samsung
Teagle
Sklep AZE
monitoring GPS
Kserokopiarki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki