komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Wrocławski nocny półmaraton. Zobacz, które ulice będą wyłączone z ruchu!

sobota, 15.6.2019 07:00 , komentarze: 0 , odsłony: 679
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, jak co roku, zabezpieczać będą wrocławski nocny półmaraton. Impreza ciesząca się coraz większą popularnością odbędzie się w sobotę już po raz siódmy. Policja wraz z organizatorami przewiduje udział kilkunastu tysięcy osób, z czego samych biegaczy będzie 13 tysięcy. Start biegu zaplanowano na godz. 22:00. Zobacz, jakie ulice będą czasowo wyłączone z ruchu.

Nocny półmaraton jest dużym przedsięwzięciem logistycznym dla wszystkich rodzajów służb. Impreza będzie wymagała od policyjnego dowódcy zabezpieczenia bieżącego koordynowania sytuacji, nie tylko na samej trasie biegu, ale też w jej bezpośredniej bliskości oraz podczas imprez towarzyszących. Funkcjonariusze będą kierować ruchem pojazdów w taki sposób, aby maraton był jak najmniejszą dolegliwością dla wszystkich osób podróżujących w tym czasie po Wrocławiu. Pamiętajmy, że zmianom ulegnie również harmonogram kursowania miejskich środków komunikacji.

Policjanci będą pełnić służbę na posterunkach stałych oraz dynamicznych. Te drugie będą funkcjonować do czasu, aż ostatni zawodnicy miną wyznaczony punkt. Funkcjonariusze będą mogli wówczas wznowić ruch pojazdów i sami przemieścić się na miejsce, gdzie biegacze zaraz się pojawią. Koordynacja tych działań będzie zatem wymagała sprawnej wymiany informacji i profesjonalnego dowodzenia. Na początku kolumny zawodników będzie jechał policyjny pilot główny wraz z pilotem filtrującym – doświadczeni funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego, biorący udział we wszystkich poważnych zabezpieczeniach. Trasa biegu obejmuje ulice w centrum miasta, dlatego policjantom zależy na tym, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze, ale najważniejszą rzeczą zawsze pozostanie zapewnienie uczestnikom imprezy bezpieczeństwa.

Zawodnicy na linii startu usłyszą sygnał do rozpoczęcia biegu o godzinie 22:00. Ruszą ze Stadionu Olimpijskiego, przez Most Szczytnicki w kierunku Ronda Reagana. Rondo jest ważnym wrocławskim węzłem komunikacyjnym, dlatego prosimy kierujących, aby obrali w sobotni wieczór możliwie alternatywną trasę. Po minięciu Ronda, zawodnicy skierują się na Most Grunwaldzki i dalej ulicami Traugutta, Pułaskiego, Piłsudskiego, Borowską, Ślężną, Wiśniową i ul. Powstańców Śląskich. W tym miejscu uczestnicy osiągną mniej więcej połowę dystansu biegu i zaczną kierować się z powrotem w kierunku Centrum. Stare Miasto i Rynek obiegną jednak od północnej strony, dlatego ulicami Podwale, Ruską i Grodzką będą kierować się prze Most Piaskowy w stronę pl. Bema. Następnie ulicami Sienkiewicza, Wyszyńskiego, przez Most Pokoju, Purkyniego, Oławską, Most Grunwaldzki, zaczną wracać tą samą trasą w kierunku mety na Stadionie Olimpijskim. Planowany czas zakończenia biegu to godzina 1:30.

Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwać również służby porządkowe, powołane przez organizatora półmaratonu, czyli Gminę Wrocław. Prosimy o możliwie jak najmniejszy ruch pojazdów w rejonie imprezy. Jeśli ktoś musi dotrzeć na bieg samochodem, organizator przewidział parkingi przy Stadionie Olimpijskim, Hali Stulecia oraz parking Volvo przy ul. Mydlanej.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 11:49
sobota, 4.7.2020 07:55
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
3
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele