Wrocławskie liceum w polskiej czołówce! Jest ranking PERSPEKTYWY 2016

czwartek, 14.1.2016 11:23 2078 0

Wrocławskie LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej znalazło się w czołówce rankingu PERSPEKTYWY 2016 dotyczącego najlepszych liceów i techników w Polsce.

LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej zajęło 4. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji, zaś LO nr III im. Adama Mickiewicza uplasowało się na pozycji 12.

W pierwszej setce znalazły się jeszcze cztery wrocławskie licea:

- LO nr XII im. Bolesława Chrobrego (29. miejsce)

- LO nr VII im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (40. miejsce)

- LO nr IX im. Juliusza Słowackiego (82. miejsce)

- LO nr V im. gen. Jakuba Jasińskiego (86. miejsce)

Najlepszym liceum w Polsce w tegorocznym rankingu okazało się XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Na drugiej pozycji znalazło się warszawskie XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica, a trzecią lokatę zajęło Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

ZOBACZ RANKING 

Wrocławska "czternastka" co roku znajduje się w czołówce. Rok temu liceum odnotowało spadek na 6. lokatę, jednak w 2014 było na 2. miejscu, a w 2013 na pierwszym  - czyli okazało się najlepszą szkołą w Polsce.

WYWIAD Z DYREKTOREM LO NR XIV WE WROCŁAWIU

Pod uwagę w rankingu brano trzy czynniki. Pierwszy z nich to wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), drugi - wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.), a trzeci to sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych (30 proc.). Ponadto już po raz drugi w tej kategorii uwzględnione zostaną osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych. 

W rankingu techników z Wrocławia dopiero na 50. miejscu uplasowało się  Technikum nr 10 w Elektron. Zakładach Naukowych, a na 72 Technikum nr 13 w ZSE-A im. Marii Dąbrowskiej.

Przy tworzeniu rankingu rechników brano pod uwagę wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), matury z przedmiotów dodatkowych (25 proc.), a także wyniki z egzaminu zawodowego (30 proc.) i sukcesy w olimpiadach (20 proc.). 

W skład Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 wchodzą tradycyjnie przedstawiciele trzech ważnych środowisk edukacyjnych:

- przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych

- dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE)

- członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Dodaj komentarz

Komentarze (0)