Wspólne szkolenie służb w ratownictwie wodnym

czwartek, 1.9.2022 09:09 102 0

Ponad 40 osób utonęło w całej Polsce w 2021 roku, a od początku tego – już ponad 160. Żeby ta statystyka stała się mniej przerażająca, dolnośląskie służby organizują wspólne szkolenie w ratownictwie wodnym. Ćwiczenia odbędą się w sobotę 3 września w Borzygniewie na zalewie Mietkowskim. 

– Te ćwiczenia organizujemy już po raz kolejny po to, by wszystkie dolnośląskie służby potrafiły skutecznie współdziałać w celu zapewnienia bezpieczeństwa Dolnoślązakom wypoczywającym nad wodą – mówi płk Artur Barański, dowódca 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jego żołnierze będą szkolili się wspólnie z policjantami i strażakami oraz z pogotowiem ratunkowym i ratownikami wodnymi. – Każdy z nas może wnieść znaczącą cegiełkę do systemu ratownictwa wodnego, warto więc nauczyć się tego, co potrafią inni i przećwiczyć koordynowanie takich działań – wyjaśnia pan pułkownik.

Szkolenie służb mundurowych w ratownictwie wodnym „Borzygniew 2022” odbędzie się w sobotę 3 września na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie (nad zalewem w Mietkowie). Każdy, kto chciałby się przyjrzeć wspólnym ćwiczeniom, może pojawić się na terenie Ośrodka. Ważne, by widzowie nie wchodzili do strefy wydzielonej, w której będą ćwiczyły służby biorące udział w szkoleniu.

Swoje umiejętności ratownicze będą tam podnosili: żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej, Miejskiej i Wodnej Policji  we Wrocławiu oraz Państwowej Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a także przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu, Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)