komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Wybieramy profesjonalny sprzęt na siłownie – na co zwrócić uwagę?

poniedziałek, 3.8.2020 13:06 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Najważniejszą rzeczą, zarówno na siłowni, jak i w klubie fitness, jest sprzęt do ćwiczeń. To jego jakość oraz zróżnicowanie pozwala ćwiczącym na przeprowadzenie w pełni efektywnego treningu. Jak wybierać urządzenia do ćwiczeń? Jakie urządzenia muszą znaleźć się w każdej siłowni? I w końcu, czym kierować się przy wyborze sprzętu?

Strefy do ćwiczeń na siłowni

Każda w pełni profesjonalna siłownia podzielona jest na strefy, w których znajdują się konkretne maszyny oraz akcesoria do ćwiczeń. Taki najczęściej spotykany podział obejmuje:

  • strefę wolnych ciężarów

  • strefę aerobową

  • strefę fitness

Są oczywiście siłownie, które specjalizują się w jednym lub w dwóch rodzajach treningów np. siłowym i aerobowym. Wtedy możemy liczyć np. na dostępność większej liczby urządzeń pozwalających przeprowadzić określony rodzaj treningu.

Wolne ciężary – czyli hantle, sztangi i co jeszcze?

W strefach wolnych ciężarów podstawowym wyposażeniem są hantle oraz sztangi. Tutaj niezwykle ważne jest zróżnicowanie pod względem obciążenia, tak aby trening mógł przeprowadzić zarówno ktoś zaawansowany, kto korzysta już z większych ciężarów, jak i ktoś zupełnie początkujący czy ktoś na średnim poziomie. Dlatego oferta strefy wolnych ciężarów powinna być jak najbardziej zróżnicowana.

Oprócz hantli, sztang, gryfów i obciążników warto zadbać o to, aby w tej strefie znalazły się również ławki do ćwiczeń i kettlebells do martwych ciągów. Nie można również zapomnieć o stojakach na ciężary, które umożliwiają wygodne korzystanie z akcesoriów i pozwalają zachować porządek na siłowni. Jeśli budżet i powierzchnia siłowni na to pozwala, powinno znaleźć się w niej kilka maszyn siłowych ze stosami (np. maszyna do wyciskania czy do ćwiczeń mięśni przywodzicieli).

Urządzenia do ćwiczeń aerobowych i treningu fitness

Kolejnymi urządzeniami, które powinny znaleźć się na siłowni, zwłaszcza tej dedykowanej osobom, które chcą popracować nad kondycją i zrzuceniem nadwagi, są maszyny aerobowe. Są to przede wszystkim rowerki treningowemaszyny eliptyczne (orbitreki) oraz bieżnie. Przy czym powinno być ich przynajmniej po kilka sztuk z każdego rodzaju.

Doskonałym połączeniem treningu aerobowego z siłowym oraz funkcjonalnym, jest aerobik. Dlatego, jeśli tylko mamy miejsce na urządzenie na siłowni strefy fitness, to warto to zrobić. W takim miejscu powinno znaleźć się duże lustro, aby można było śledzić poprawność wykonywania ćwiczeń. Poza tym niezbędnymi akcesoriami do treningu fitness są maty do ćwiczeń, piłki gimnastyczne, piłki lekarskie, hantle, stepy, skakanki oraz gumy do ćwiczeń.

Profesjonalny sprzęt na siłownie z Apus-Sports.com – trwałość i ergonomia

Kiedy kupujemy sprzęt na siłownie, musimy kierować się przede wszystkim jego jakością i ergonomią. Wszystko to oferuje profesjonalny sprzęt na siłownie z Apus-Sports.com. Jest to Polska marka projektująca i produkująca wysokiej klasy urządzenia i akcesoria do ćwiczeń, które odznaczają się nowoczesnym designem, są wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, a ich konstrukcja gwarantuje efektywność i pełne bezpieczeństwo w czasie treningu. Dobrze jest o tym pamiętać, bo użytkownikom siłowni musimy zapewnić nie tylko miejsce i sprzęt do ćwiczeń, ale także musimy zadbać o ich komfort i bezpieczeństwo.

 

 
czwartek, 24.9.2020 13:40
wtorek, 22.9.2020 10:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele