komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Wyjątkowa wystawa na Nocy Muzeów we Wrocławiu

środa, 15.5.2019 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 1168
kategorie artykułu:

Historia pełna jest ciemnych kart, o których wolelibyśmy nie pamiętać. A co ze współczesnością? Ludzka natura wciąż kryje mroczne strony, o których aż strach myśleć. 

To temat trudny, ponury i niewygodny – mimo to nie brakuje chętnych, by się z nim skonfrontować, a związana z tym wystawa jest jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji nadchodzącego weekendu.

Jak okrutne tortury zdolny jest wynaleźć człowiek? Jakie wymyślne narzędzia nadal służą zadawaniu bólu, który ciężko nawet sobie wyobrazić? Gdzie wciąż można więzić, dręczyć i katować bezkarnie - choć w pełni prawa?

Odpowiedzi na te i podobne pytania są bardziej szokujące, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Jeżą włosy na głowie i wywołują dreszcz na plecach. Będzie można się o tym przekonać już w najbliższą sobotę podczas Nocy Muzeów. Przy ulicy Oławskiej 28 stanie Muzeum Tortur Współczesnych – jedyna taka wystawa w kraju, która po raz pierwszy zawita do Wrocławia. Znajdzie się tam kilka tematycznych ekspozycji, a w każdej z nich narzędzia tortur, które są nadal używane! Przy każdym z urządzeń dostępny będzie szczegółowy opis i film prezentujący sposób, w jaki jest wykorzystywane. Trzeba przyznać, że umysł człowieka zdolny jest do stworzenia  naprawdę wymyślnych i przerażających machin! Do obejrzenia budzących grozę eksponatów organizatorzy zapraszają osoby w wieku powyżej 16 lat, które  nie boją się zajrzeć w najciemniejsze zakamarki ludzkiej natury.

Wstęp jest bezpłatny. Pomocy w promocji wystawy odmówiły instytucje kulturalno-oświatowe. Mimo to wydarzenie cieszy się dużą popularnością na Facebooku. W poprzednich latach wystawę obejrzało kilka tysięcy osób, a udział we wrocławskiej edycji zapowiedziało już ponad 1800 chętnych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2290327697875971/

 

Wasze komentarze

wtorek, 7.7.2020 14:14
poniedziałek, 6.7.2020 12:32
sobota, 4.7.2020 11:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki