komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Wymiana doświadczeń wrocławskich i czeskich policjantów

wtorek, 14.10.2014 14:55 , komentarze: 0 , odsłony: 559
kategorie artykułu:

W ośrodku szkolenia w Budislaviu, koło Litomyśla w Czechach, odbyło się spotkanie policyjnych biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji z Hradec Kralowe oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń biegłych z Polski i Czech.

 Uczestnicy spotkania wymienili się doświadczeniami w zakresie kontaktów z jednostkami akredytacyjnymi w swoich krajach i udziału w badaniach biegłości. Prezentowali oni także i analizowali ciekawe przypadki, z jakimi spotkali się w praktyce, w trakcie badań kryminalistycznych.

 Laboratorium Kryminalistyczne z Hradec Kralowe posiada obecnie aktywną akredytacje dla 19 procedur badawczych, co czyni je w tym zakresie jednym z czołowych laboratoriów w Europie. Szczególną uwagę poświęcono kwestii związanej z przygotowaniem do rozszerzenia zakresu akredytacji w obydwu laboratoriach o wizualizację śladów daktyloskopijnych. Zagadnienie to będzie rozwijane w trakcie zaplanowanych na bieżący rok wzajemnych wymian biegłych i wspólnego realizowania badań w obydwu laboratoriach.

Polscy biegli mogli również zapoznać się z Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Hradec Kralowe w trakcie wizyty studyjnej. Szczególną uwagę biegłych z Polski przykuł nowy nabytek laboratorium z Hradec Kralowe – urządzenie do badania śladów traseologicznych.

st. asp. Paweł Petrykowski

 

Wasze komentarze

sobota, 22.6.2019 12:39
1
piątek, 21.6.2019 17:15
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork