komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Wyniósł z magazynu, w którym pracował towar o wartości 180 tysięcy!

sobota, 20.4.2019 10:54 , komentarze: 3 , odsłony: 5968
kategorie artykułu:

Kolejne skuteczne działania policjantów pionu kryminalnego z komisariatu na wrocławskich Krzykach. Funkcjonariusze kilka dni temu zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku ostatnich miesięcy regularnie okradał magazyn, w którym pracował. Upodobał sobie markową odzież oraz gry wideo, które następnie sprzedawał na portalach aukcyjnych. Został zatrzymany przez policjantów i teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

       Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z komisariatu na Krzykach codziennie namierzają przestępców, którzy wykazują pociąg do posiadania nieswoich rzeczy. Czasem sprawca ukradnie czteropak piwa z osiedlowego sklepu, czasem paczkę kawy z supermarketu, ale zdarzają się też osoby, które do serca wzięły sobie hasła z motywacyjnych poradników psychologicznych i dla nich jedynie „sky is the limit”. Prawdopodobnie to motto przyświecało 41-letniemu mieszkańcowi powiatu wrocławskiego. W swych złodziejskich zapędach nie ograniczał się do kradzieży jednej, czy dwóch sztuk danego produktu. Z firmowego magazynu, w którym pracował wyniósł towar o wartości aż 180 tysięcy złotych.

Swoją złodziejską działalność prowadził przez kilka miesięcy. Dzięki możliwości poruszania się po całym magazynie mógł niezauważenie wynosić skradziony towar. Policjanci podczas czynności operacyjnych ustalili, że swój łup 41-latek upłynniał za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. Funkcjonariusze wykorzystali to. Z niczego nieświadomym mężczyzną umówili się w jego mieszkaniu, na obejrzenie wystawionych na aukcji przedmiotów. 

W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze odkryli magazyn podobny do tego, w którym pracował sprawca. Policjanci na miejscu zabezpieczyli m.in. 228 sztuk odzieży i 99 gier na konsole o wartości 50 tysięcy złotych. Wszystkie te przedmioty zostały przez mężczyznę wcześniej wyniesione z siedziby firmy. Dodatkowo policjanci ujawnili środki pieniężne w różnych walutach o łącznej wartości prawie 11 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone na poczet dalszych kar.

O dalszym losie 41-latka zadecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Amazon
sobota, 20.04.2019 11:34 autor:
Gdzie tak kradną ?
sobota, 20.04.2019 14:50 autor: blondynka
poniedziałek, 14.10.2019 10:32
sobota, 12.10.2019 19:45
2
poniedziałek, 14.10.2019 15:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele