komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 19 kwietnia 2019

Adolfa, Tymona

Wyprawka Wrocławska + program Wsparcie na Starcie

czwartek, 31.1.2019 17:48 , komentarze: 0 , odsłony: 410
kategorie artykułu:

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia uroczyście wręczył pierwsze Wrocławskie Wyprawki trzem szczęśliwym rodzinom. Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Urzędem Stanu Cywilnego, Wrocławskim Zakładem Aktywności Zawodowej, Miejską Biblioteką Publiczną i Urbancard Premium przygotowało pakiety powitalne, które otrzymają rodzice lub opiekunowie prawni wrocławskich dzieci urodzonych po 1 stycznia 2019 r. Zawartość Wyprawki jest tak dobrana, aby upominki były przydatne rodzicom w pierwszych tygodniach życia ich dzieci. Znajdują się w niej śpioszki, maskotka w kształcie krasnala, kocyk, Wrocławski Informator Rodzinny, broszura „Na dobry początek” z kartą biblioteczną Miejskiej Biblioteki Publicznej, książeczka dla dzieci oraz list gratulacyjny od Prezydenta Wrocławia. Motywem przewodnim Wyprawki jest wrocławski krasnal.


- Upominki, które znajdą się w Wyprawce Wrocławskiej, będą nie tylko wspaniałą pamiątką narodzin, ale także początkiem więzi z naszym miastem - mówi Łukasz Łaskawiec z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. 

Wyprawkę otrzymają wszystkie dzieci urodzone w 2019 roku - zarówno te urodzone we wrocławskich szpitalach jak i te, których rodzice płacą podatki w naszym mieście. Można będzie ją odebrać wraz z odpisem aktu urodzenia pociechy w Urzędzie Stanu Cywilnego lub we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego. 

- Cieszymy się z każdego nowego wrocławianina i chcieliśmy w jakiś sposób uczcić jego narodziny - powiedział Jacek Sutryk - Przewidujemy, że Wyprawka w 2019 roku trafi do ponad 10 000 dzieci. Nazwa “Wrocław” wpisana w akcie urodzenia sprawia, że więź z naszym miastem nigdy się nie zerwie. To pierwszy element budowania tożsamości wrocławskiej - dodaje. 


Ponadto w styczniu br. Prezydent Wrocławia przedstawił Radzie Miejskiej projekt uchwały w sprawie jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu - „Wsparcie na starcie”. Projekt trafi pod obrady podczas marcowej sesji Rady Miasta. 

To odpowiedź na sygnalizowane potrzeby rodzin, w których przychodzi na świat jednocześnie więcej niż jedno dziecko. To zwielokrotnione szczęście, ale też obowiązki i wydatki - mówi Jacek Sutryk - Chcemy promować ideę dużej rodziny. Naszymi działaniami pokazujemy, że Wrocław dostrzega rodziny wielodzietne, trud i wyrzeczenia, które nierzadko ponieśli rodzice wychowujący więcej dzieci i wspiera ich wychowanie i opiekę - dodał.

Projekt "Wsparcie na Starcie" zakłada jednorazowe świadczenie wg. założeń projektu uchwały wynosić będzie 2000 zł i przysługiwałoby na każde urodzone, ale też adoptowane dziecko. 

Ale to nie wszystko. Rodziny, w których urodziły się przynajmniej trojaczki otrzymają dodatkową pomoc. Rodzice wieloraczków mogą bezpłatnie wypożyczyć sprzęt wspomagający opiekę np. wózki dla wieloraczków czy monitory oddechu. Mogą także skorzystać ze wsparcia psychologów, a także ze szkoleń z zakresu pielęgnowania, karmienia, rozwoju psychomotorycznego i profilaktyki chorób wieku dziecięcego. W razie potrzeby otrzymają też dofinansowanie w zakresie dodatkowej osoby do pomocy w opiece nad dziećmi. Zadanie prowadzi Wrocławskie Centrum Zdrowia we współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Wyprawka Wrocławska oraz program Wsparcie na Starcie to kolejne ze 100 zadań na 100 dni prezydentury Jacka Sutryka. 

 

Wasze komentarze


Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki