komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Wyrzucili heroinę przez okno samochodu i zaczęli uciekać przed policją

niedziela, 31.3.2019 17:08 , komentarze: 1 , odsłony: 1408
kategorie artykułu:

Kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław - Rakowiec, którzy kontrolowali późnym wieczorem swój rejon, zwrócili uwagę na dwie osoby siedzące w zaparkowanym samochodzie. Zarówno kierowca, jaki i pasażer, zachowywali się dość nerwowo, a w pewnej chwili wyrzucili coś przez okno. Policjanci podjęli interwencję i szybko okazało się, że były to narkotyki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg z uciekającym autem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca, do którego należały środki odurzające, został przez policjantów zatrzymany. Za posiadanie heroiny, wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, odpowie on teraz przed sądem.

Policjanci zwalczający na co dzień przestępczość narkotykową, prowadzili działania operacyjne i zauważyli osoby mogące posiadać środki odurzające. Kobieta i mężczyzna siedzieli w jednym z zaparkowanych pojazdów. Oboje zachowywali się dość nerwowo, rozglądając się dookoła.

Funkcjonariusze rozpoczęli obserwację i w pewnym momencie pojazd ten ruszył z impetem, skręcając w boczną uliczkę. Oddalając się, kierujący wyrzucił przez okno narkotyki. Funkcjonariusze szybko je zabezpieczyli i używając sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych ruszyli za nim w pościg.

Chwilę później 30-letni mieszkaniec Wrocławia, został zatrzymany w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków.    Działając dalej w tej sprawie, funkcjonariusze z wrocławskiego Rakowca, na podstawie zebranego materiału dowodowego, udowodnili mężczyźnie posiadanie ponad 20 porcji handlowych heroiny. Obecnie śledczy sprawdzają czy podejrzany, nie zajmował się też rozprowadzaniem środków odurzających.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i oświadczył, że wyrzucił narkotyki z obawy przed kontrolą Policji.  Kobietę po wstępnych czynnościach zwolniono, a mężczyzna trafił do aresztu.

O dalszym losie 30-letniego mieszkańca Wrocławia zadecyduje teraz sąd.

W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, grozić mu może teraz kara do 3 lat pozbawiania wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

brawo policja
poniedziałek, 01.04.2019 06:15 autor:
poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele