komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Wystartowała konferencja "Miasto i Kultura". Ostatnie miejsca na warsztaty!

piątek, 18.10.2019 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 361
kategorie artykułu:

We wrocławskim Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia wykładem Jakuba Kornhausera rozpoczęła się 3. edycja konferencji o organizowaniu kultury "Miasto i Kultura". Spotkanie twórców inicjatyw kulturalnych z całej Polski  w tym roku poświęcone tematowi kultury alternatywnej i alternatywnych sposobów organizowania kultury.

„Miasto i Kultura” to spotkanie kadr kultury z całej Polski. Na pierwszy dzień konferencji składają się dyskusje z udziałem organizatorów najciekawszych działań kulturalnych w Polsce oraz prezentacje alternatywnych inicjatyw i sposobów organizowania kultury. Organizowane przez Strefę Kultury Wrocław wydarzenie otworzył wykład filologa i literata Jakuba Kornhausera, który opowiedział o tym, jak współcześnie definiujemy i czym właściwie jest alternatywa. W dzisiejszym programie znalazły się jeszcze cztery panele tematyczne, poświęcone organizacji, miejscu, pieniądzom i komunikacji oraz wystąpienia badaczy kultury z całej Polski, którzy opowiedzą o tym, kim dziś jest uczestnik kultury.

Po zmroku na scenę wkroczą przedstawiciele alternatywnej sceny muzycznej. W Piekarni odbędzie się showcase Regime Brigade – niezależnego kolektywu skupiającego entuzjastów świeżych brzmień. Po godzinie 20:00 usłyszymy duet Kuby Łakomego i Tomka Grządkowskiego, czyli zespół Squid oraz dwie wrocławskie dj-ki: Julius i Pff. Wstęp wolny!

Drugiego dnia konferencji będzie można wziąć udział w warsztatach, które w praktyczny sposób rozwiną zasygnalizowane dzień wcześniej tematy. Wciąż można nabyć bilety na dwa spośród czterech zaplanowanych zajęć – dołączać można do grup poświęcone organizacji oraz tworzeniu miejsc kultury. Rozpoczynające się o 10:30 zajęcia poświęcone zarządzaniu strategicznemu i zorientowanemu na cele, organizacji zrównoważonej i w odpowiedni sposób wykorzystującej zasoby ludzkie poprowadzi Agata Lisowicz-Wala – współfundatorka i współzałożycielka Fundacji Herbateka, animatorka kultury związana z Narodowym Centrum Kultury i CAL w Warszawie. Po godzinie 15:00 innowator i badacz ruchów makerskich w Polsce Grzegorz Belica opowie o tworzeniu niezależnych przestrzeni kultury, coworkingowi narzędziowemu oraz zarządzaniu przestrzenią wytwórczą i społecznością makerów. 

Szczegółowy harmonogram konferencji znaleźć można na stronie: strefakultury.pl/miastoikultura. Jednodniowe bilety w cenie 99 zł dostępne są na miejscu wydarzenia, w Centrum Sztuk Performatywny Piekarnia.

Fot: Marcin Szczygieł 

 

Wasze komentarze

piątek, 10.7.2020 14:24
piątek, 10.7.2020 13:52
czwartek, 9.7.2020 09:35
czwartek, 9.7.2020 08:15
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki