komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Wystawa “Muzeum Polskiej Polityki” stanie w Noc Muzeów na Rynku we Wrocławiu

sobota, 18.5.2019 14:52 , komentarze: 0 , odsłony: 591
kategorie artykułu:

Politycy Lewicy Razem przygotowali wystawę zdjęć polskich polityków, którzy zasiadają w Sejmie nieprzerwanie od lat 90. Ich zdaniem są oderwani od rzeczywistości.

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości jest posłem od 1991 r., podobnie jak związany z Wrocławiem Ryszard Czarnecki, obecnie zasiadający w Parlamencie Europejskim. To między innymi ich wizerunki zobaczymy na wystawie “Muzeum Polskiej Polityki”, która stanie dziś na Rynku we Wrocławiu w pobliżu Muzeum Pana Tadeusza od godziny 19:00 do 22:00.

Na wystawę zaprasza liderka listy Lewicy Razem, Marcelina Zawisza: – Wszyscy pamiętamy cudowne lata 90. Popularne były wówczas gumy turbo, a filmy oglądaliśmy na kasetach VHS. Spora grupa polityków, którzy po dziś dzień są w polskim sejmie i w parlamencie europejskim stawiała wówczas pierwsze kroki w polityce.  Grzegorz Schetyna, Jarosław Kaczyński, Ryszard Czarnecki. Zmieniają się partie, zmieniają poglądy, a panowie i panie wciąż na stanowiskach. Do ludzi wychodzą tylko w trakcie kampanii wyborczej. Pomiędzy kampaniami uzbrajają się w ochroniarzy, a normalny świat oglądają z okien służbowych limuzyn. O tym jak żyją przeciętni ludzie od lat nie mają pojęcia. Jak żyje się tym, którzy zarabiają minimalna i za 1700 zł muszą opłacić mieszkanie, kupić jedzenie i ubrać dzieci. Jak żyje się na śmieciówkach, codziennie martwiąc się o swoją przyszłość, jak za kilkuset złotową emeryturę kupić leki, których wartość przekracza to, co dostaje.

Kandydatka zwróciła uwagę na to, że w tych wyborach wśród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości dominują osoby, które w rubryce zawód wpisały „parlamentarzysta”. PiS wprowadził ograniczenie do dwóch kadencji na szczeblu samorządowym. Zdaniem Zawiszy, dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie podobnego ograniczenia dla parlamentarzystów, by posłowie mieli szansę przypomnieć sobie, jak wygląda normalna praca.

- To nie jest kwestia wieku. To kwestia zasiedzenia i oderwania od rzeczywistości. Dlatego deklaruję: jako europarlamentarzystka nie będę pobierać wynagrodzenia wyższego niż trzykrotność płacy minimalnej. Na naszych listach znajduje się cały przekrój wiekowy kandydatów i kandydatek. Są ludzie młodzi i ludzie z dużym doświadczeniem życiowym – stwierdziła Zawisza.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
poniedziałek, 13.7.2020 11:18
sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele