komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Wzmożone patrole policji na cmentarzach w okresie Świąt

poniedziałek, 22.4.2019 12:24 , komentarze: 0 , odsłony: 371
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej m.in. z komisariatu terenie dzielnicy Psie Pole, prowadzą działania prewencyjne mające zapewnienie bezpieczeństwa na ternie nekropolii. Działania te w obrębie cmentarzy, zorganizowano w związku ze zbliżającym się okresem Świąt Wielkiej Nocy. Jak wiemy, jest to czas wzmożonych wizyt osób, które bezpośrednio przed świętami chcą uporządkować i odwiedzić groby swoich bliskich. Roztargnieni i zmęczeni możemy zapomnieć o właściwym przypilnowaniu własnych rzeczy, a przede wszystkim telefonów, portfeli i kluczy do mieszkań i samochodów.

       Fot. Pixabay 

Aby ten wyjątkowy czas przebiegał w poczuciu spokoju i bezpieczeństwa, policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, wraz ze Strażą Miejską zaplanowali działania, których głównym założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie nekropolii, a także przeciwdziałanie kradzieżom pozostawionych przez nich wieńców i zniczy.

Obecność w tym miejscu umundurowanych funkcjonariuszy, ma zawsze pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa, a policjanci podczas działań zwrócą szczególną uwagę na pozostawiane przy grobach najbliższych przedmioty, które niejednokrotnie są bez właściwego nadzoru.

Mundurowi przypominają o tym aby w czasie wizyt, nie tylko na cmentarzach, ale także w miejscach wzmożonego ruchu osób, zwrócić szczególną uwagę na posiadane przy sobie rzeczy wartościowe, takie jak: torebki, portfele czy telefony komórkowe. Wszystkie przyniesione ze sobą rzeczy bezwzględnie należy utrzymywać w zasięgu wzroku.

W przypadku zauważenia osób podejrzanie zachowujących się, należy ten fakt bezzwłocznie zgłosić przebywającym na cmentarzu policjantom lub pracownikom ochrony cmentarza.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy również w dużej mierze od nas samych.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele