komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

XXIX edycja konkursu Piękny Wrocław 2018 rozstrzygnięta [ZDJĘCIA]

środa, 12.6.2019 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 608
kategorie artykułu:

W Muzeum Architektury zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w XXIX edycji konkursu Piękny Wrocław. Do siedziby Towarzystwa Miłośników Wrocławia oraz na adres elektroniczny Wydziału Architektury i Budownictwa zgłoszono 35 obiektów (wpłynęło 36 zgłoszeń – jeden obiekt zgłoszono 2 razy). Ponadto 11 obiektów rekomendował Kapitule Architekt Miasta. 


W skład Kapituły Nagrody „PIĘKNY WROCŁAW” rozstrzygającej konkurs weszli: 

1. Piotr Fokczyński                – Architekt Miasta - przewodniczący 
2. Jan Paluchniak                  – Towarzystwo Miłośników Wrocławia 
3. Wojciech Gryczyński         – Towarzystwo Miłośników Wrocławia 
4. Andrzej Poniewierka         – Architekt, rekomendowany przez Prezydenta Wrocławia 
5. Beata Stobiecka                – Stowarzyszenie Architektów Polskich 
6. Aleksander Szarapo          – Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP


W obecnej, XXIX edycji konkursu, wyróżnienie i jednocześnie nominację do nagrody specjalnej dla modernizacji obiektu historycznego, otrzymują 4 obiekty: 

Budynek Centrum Symulacji Medycznej  ul. Tytusa Chałubińskiego 7a 

Autor: Heinle, Wischer und Partner Architekci sp. z o.o. - Edzard Schultz, Anna Stryszewska-Słońska, Wrocław. współpraca autorska: Aleksandra Demidowicz, Karolina Konopnicka, Agata Markgraf, Małgorzata Oleśkowska, Tomasz Zawisza 

Inwestor:  Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Wrocław 
Wykonawca:   PB Inter-System SA, Wrocław 


Kamienica Oppenheimów - przebudowa zabytkowej kamienicy ze zmianą funkcji na kulturalno-usługową, pl. Solny 4 

Autor:  Major Architekci - Marcin Major, Wrocław 
Inwestor: Victor Oppenheim Haus Gemeinnützige SE / Spółka Europejska Pożytku Publicznego, Wrocław 

Wykonawca: Budimex SA, Warszawa 


Pawilon InfoWuWA, ul. Tramwajowa 2 

Autor:  Arch_It Piotr Zybura - Piotr Zybura, Maja Cichocka, Agnieszka Gałwiaczek, Wrocław 
współpraca: Tomasz Cempa Architekt - Tomasz Cempa, Wrocław, Wrocławska Rewitalizacja sp. z o.o. – Grażyna Adamczyk-Arns, Wrocław 

Inwestor:  Wrocławska Rewitalizacja sp. z o.o., Wrocław 

Wykonawca:  Piotr Olczak „OLTOS”, Oleśnica; PPHU Paweł Trościaniec, Oława; PP Trisem sp. z o.o., Mosina; Arkada Budownictwo i Zabytki sp. z o.o., Święta Katarzyna; Dobra Firma Marta Klint, F.H.U. KONO Magdalena Konopka, Ann-Dach Anna Zadrożna, Wrocław 

Budynek administracyjno-biurowy Hydropolis, pawilon kasowy, zagospodarowanie terenu, ul. Na Grobli 17 

Autor: Pracownia Projektowa Myczkowski - Tomasz Myczkowski, Róża Myczkowska, Oles Mosiyevskyy, Ryszard Zarycki, Marek Koźbiał, Wrocław 

Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław 

Wykonawca:  Stanisław Sadowski, Wrocław 

Ponadto do nagrody specjalnej nominowane są obiekty wyróżnione w poprzedniej, XXVIII edycji konkursu: 

Przedszkole nr 23, ul. Zwycięska 8a 

Autor: Grupa 33_03 – Anita Luniak, Teresa Mromlińska, Wrocławwspółpraca: Vega Cad, Wrocław; Monika i Sebastian Stanisławscy, Wrocław                        

Inwestor:   Gmina Wrocław – Zarząd Inwestycji Miejskich sp. z o.o., Wrocław 

Wykonawca:   AKBIK sp. z o.o., Wrocław 
                                
Bierutowska Park – Wrocławskie Parki Biznesu, ul. Bierutowska 57-59 

Autor: ASSA Anna Sokół Studio Architektury – Anna Sokół, Anna Ośmińska, Elżbieta Buchwald, Wrocław 

Inwestor:  BFF INVESTMENTS sp. z o.o., Wrocław 

Wykonawca:  BFF INVESTMENTS sp. z o.o., Wrocław 


Nagrodę specjalną w kategorii modernizacja obiektu historycznego, po ocenie obiektów wyróżnionych w XXVIII i XXIX edycji konkursu, otrzymuje: 


Budynek Centrum Symulacji Medycznej  ul. Tytusa Chałubińskiego 7a 

Autor: Heinle, Wischer und Partner Architekci sp. z o.o. - Edzard Schultz, Anna Stryszewska-Słońska, Wrocław 

Inwestor: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Wrocław 

Wykonawca: PB Inter-System SA, Wrocław


W regulaminowych kategoriach Kapituła postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: 


Kategoria – budynek użyteczności publicznej 

Wyróżnienie: 

Budynek hotelowo-usługowy XS apartments, ul. Na Grobli 36 

Autor: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp. z o.o. – Agnieszka Trebenda-Toczydłowska, Krzysztof Toczydłowski, Wrocław 

Inwestor: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp.z o.o., Wrocław 

Wykonawca: Przedsiębiorstwo budowlane Alfa-Dach sp.z o.o., Wrocław 


3. nagroda 

Budynek biurowy CU Office, ul. Jaworska 13 

Autor: Medusa Group sp. z o.o. sp. k. - Przemo Łukasik, Łukasz Zagała, Bytom

współpraca autorska: Dawid Beil, Sabina Sieczkowska, Marta Boryczka, Agnieszka Kuczyńska, Agnieszka Majcher-Lisowicz, Piotr Dećko, Mateusz Rymar, Michał Sokołowski, Krzysztof Weber 

Inwestor:  Grupa BUMA, Kraków / REINO Partners sp. z o.o., Warszawa 

Wykonawca:  Buma Contractor 1 sp. z o.o., Kraków 

2. nagroda 

Budynek biurowo-usługowy Retro Office House, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 69 

Autor:  Kuryłowicz & Associates - Ewa Kuryłowicz, Piotr Żabicki, Piotr Kuczyński, Krzysztof Pydo, Piotr Marciniak, Tomasz Kopeć, Tomasz Duszczyk, Łukasz Węcławski, Marcin Klukowski, Patrycja Majewska, Wrocław 

Inwestor:  LC Corp         
Wykonawca: Budimex SA 

1. nagroda 

Budynek Centrum Operacyjnego i Bazy Transportowo Logistycznej MPWiK, ul. Na Grobli 

Autor:Dziewoński Łukaszewicz Architekci – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz , Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Katarzyna Radecka, Robert Mgłosiek, Łukasz Kołacz, Bartłomiej Mackiewicz, Miłosz Wróbel, Marcin  Bomberski, Kacper Piątkowski, Jakub Snopek, Wrocław;

współpraca autorska: Major Architekci – Marcin Major, Paweł Major, Alicja Adamowicz, Anna Owsiany, Magdalena Szkoda, Kamila Stachniuk, Adam Stafiniak, Anna Haudek, Daria Komorowska-Król, Wrocław;        współpraca: GP Konstruktor sp. z o.o., Wrocław 

Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław 
Wykonawca:  wielu wykonawców, NOVBUD sp. z o.o., Wrocław 


Kategoria – budynek mieszkalny wielorodzinny 

Wyróżnienie: 

Budynek mieszkalny wielorodzinny Kooperatywa II , ul. Heinricha Lauterbacha 3-3a 
Autor:  WOLANIN.PL Architektura - Marcin Wolanin, Wrocław 
Inwestor:   Grupa inwestorów prywatnych - Kooperatywa, Wrocław 
Wykonawca:  Bartosz Michalewicz, Wrocław 

3. nagroda 

Osiedle "Kuźniki", ul. Hermanowska 

Autor: Arch_It Piotr Zybura - Piotr Zybura, Andrzej Doktor, Marta Bazan, Sylwian Moska, Karol Mądrecki, Wrocław 

współpraca – Joanna Karnicka, Paweł Szyport, Wrocław 

Inwestor:         Triada-Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., Trzebnica 

Wykonawca: Triada-Dom Wachowiak Śliwiak sp. j., Trzebnica 

2. nagroda 

Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami Nowe Żerniki, ul. Heinricha Lauterbacha 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, ul. Krystyny i Mariana Barskich 8, 10, 12, 14 

Autor: BASIS Biuro Architektoniczne Sirojć i Szkółka, Dariusz Sirojć, Krzysztof Szkółka, Roman Rutkowski, Stanisław Lose, Zbigniew Maćków, Wrocław 

Inwestor:  Blockpol Developer sp. z o.o., Wrocław 
Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Blockpol sp. z o.o., Wrocław 

1. nagroda 

MARINA III - Budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami, ul. Pomorska 1, 1a 

Autor:  Major Architekci - Marcin Major, Wrocław 

Inwestor: opacz Investments sp. z o.o., Wrocław 

Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach sp. z o.o., Wrocław 

Kategoria – budynek mieszkalny jednorodzinny 

Wyróżnienie:         

Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom Krawczyka”, ul. Jaspisowa 

Autor:  Grid Architekci sp. z o.o. - Artur Toboła, Agnieszka Zając, Paulina Gogacz, Wrocław 
Inwestor: prywatny, Wrocław 
Wykonawca: system gospodarczy 
                

Wyróżnienie:         

Budynek mieszkalny jednorodzinny „Energooszczędna kostka”, ul. Władysława Orkana   

Autor: Kameleonlab - Jakub Woźniczka, Rafał Specylak, Wrocław 
Inwestor: prywatny, Wrocław 
Wykonawca: wielu wykonawców 

3. nagroda 

Osiedle budynków jednorodzinnych dwulokalowych z zielonymi dachami Blueberry Park, ul. Szynowa 4-34 

Autor: OZONE Architekci – Emilia Skarżyńska, Dawid Wirth, Agata Bobrowska, Bartosz Skowera, Wrocław 

Inwestor: G2 sp. z o.o., Wrocław 

Wykonawca: OPM sp. z o.o., Wrocław


2. nagroda 

Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom na Karłowicach”, ul. Władysława Orkana 

Autor:  Kameleonlab - Jakub Woźniczka, Rafał Specylak, Wrocław 

Inwestor:  prywatny, Wrocław 

Wykonawca:  Ach-Domy, Szczodre 

1. nagroda 

Budynek mieszkalny jednorodzinny „Dom z zacięciem”, ul. Brata Alberta 

Autor:  Pracownia Architektury Głowacki - Tomasz Głowacki, Wrocław 

Inwestor: prywatny, Wrocław 

Wykonawca: Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Tomaszewski, Cieszków 


Kategoria – budynek produkcyjny, przemysłowy 

1. nagroda 

Budynek magazynowo-biurowy Eltron, ul. Brodzka 10b 
Autor: A2+1 PARADYSZ & MIKOŁAJCZYK - Paweł Paradysz, Konrad Mikołajczyk, Dorota Damm-Paradysz, Wrocław 

Inwestor:        ELTRON sp. z o.o. sp. k., Wrocław 

Wykonawca:        Atlas Ward Polska sp. z o.o., Wrocław 

Kapituła postanowiła nie przyznawać nagród w kategorii obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna. 

Po ustaleniu nagród we wszystkich kategoriach konkursu, Kapituła nominowała do nagrody głównej obiekty wyróżnione pierwszą nagrodą i przyznała: nagrodę główną - GRAND PRIX, którą otrzymuje:

Budynek Centrum Operacyjnego i Bazy Transportowo Logistycznej MPWiK, ul. Na Grobli 

Autor:  Dziewoński Łukaszewicz Architekci - Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz , Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Katarzyna Radecka, Robert Mgłosiek, Łukasz Kołacz, Bartłomiej Mackiewicz, Miłosz Wróbel, Marcin Bomberski, Kacper Piątkowski, Jakub Snopek, Wrocław; współpraca autorska: Major Architekci – Marcin Major, Paweł Major, Alicja Adamowicz, Anna Owsiany, Magdalena Szkoda, Kamila Stachniuk, Adam Stafiniak, Anna Haudek, Daria Komorowska-Król, Wrocław; współpraca: GP Konstruktor sp. z o.o., Wrocław 

Inwestor: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji SA, Wrocław 

Wykonawca: wielu wykonawców, NOVBUD sp. z o.o., Wrocław 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 10 godz temu
sobota, 19.10.2019 08:15
piątek, 18.10.2019 19:18
piątek, 18.10.2019 08:58
piątek, 18.10.2019 12:35
piątek, 18.10.2019 10:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele