komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Z cofniętymi uprawnieniami i z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie uderzył w drzewo

środa, 30.9.2020 11:25 , komentarze: 0 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

Ponad 3 promile w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, samochód niedopuszczony do ruchu, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to przewinienia 51-letniego wrocławianina z krótkiej jazdy po Maślicach. Kierujący trafił prosto za kratki i odpowie teraz za popełnione przewinienia przed sądem. 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy obsługują na co dzień kolizje i wypadki drogowego na terenie miasta i powiatu wrocławskiego. Mundurowi zostali skierowani do jednego z takich zdarzeń, do którego miało dojść na ulicy Maślickiej, gdzie nietrzeźwy kierujący uderzył w drzewo. Policjanci po dotarciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie, a jedynym uczestnikiem tej groźnej sytuacji był 51-letni mężczyzna kierujący osobowym Renault. Wrocławianin nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, po czym zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. Mężczyźnie na skutek zdarzenia na szczęście nic się nie stało.
Po raz kolejny potwierdziło się, że samochód i alkohol to bardzo złe połączenie. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 51-latek tłumaczył, że czuł się na siłach, dlatego postanowił wsiąść za kierownicę. To był jednak błąd, ponieważ kierowanie w takim  stanie, to prosty sposób na utratę zdrowia, a nawet życia.
Jednak nie był to koniec jego przewinień. Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach wykazało, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci ujawnili również, że dowód rejestracyjny pojazdu stracił ważność, a co za tym idzie, samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Lekkomyślny kierujący trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pomimo cofnięciu  uprawnień, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara 2 lat pozbawienia wolności.

Opisany przypadek po raz kolejny pokazuje jak wielkie zagrożenie na drodze dla innych jej użytkowników, stwarzają nietrzeźwi kierujący. Policjanci apelują o rozsądek podczas podejmowania decyzji o siadaniu za „kółko”.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 10:05
środa, 25.11.2020 11:08
poniedziałek, 23.11.2020 10:03
piątek, 20.11.2020 10:13
czwartek, 19.11.2020 10:47
czwartek, 19.11.2020 10:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele