Z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów przyjechał autem dokonać kradzieży

czwartek, 1.9.2022 09:49 179 0

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek podejmując interwencję wobec mężczyzny, który dokonał kradzieży w jednym z wrocławskich supermarketów, kolejno odkrywali przewinienia, których dopuścił się 40-latek tego samego dnia. Jak się okazywało z każdym kolejnym faktem dotyczącym tej sytuacji policjanci byli coraz bardziej zdumieni…

W poniedziałek, tj. 29 sierpnia br. funkcjonariusze z wrocławskiego Grabiszynka udali się do jednego z supermarketów, w którym pracownicy ochrony ujęli mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży głośnika bezprzewodowego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, a do sklepu przyjechał samochodem. Ten fakt również zainteresował policjantów z uwagi na to, że 40-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. I choć do prowadzenia samochodu się nie przyznawał, czynność tą zarejestrowały kamery sklepu.

Tym razem mężczyzna poniesie konsekwencje dotyczące kradzieży, a przy okazji nie będzie już uchylał się od odbycia zaległej kary pozbawiania wolności. Ponadto mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia, za co grozi mu dodatkowo kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)