komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 6 sierpnia 2020

Slawy, Jakuba

Za nami Otwarcie Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu

czwartek, 16.7.2020 13:55 , komentarze: 0 , odsłony: 232
kategorie artykułu:

To nowoczesne centrum kreatywności i biznesu. Będzie miejscem integrującym i aktywizującym lokalną społeczność oraz środowiska kreatywne WrocławiaHUB prowadzi  autorski program wspierania rozwoju firm. Planowane są działania konsultingowe i edukacyjne z zakresu nowych technologii, nowoczesnego marketingu w postaci wykładów, warsztatów i konferencji tematycznych.

To miejsce do pracy dla około 400 osób. Strefa HUB udostępni także swoje przestrzenie na rezydencje artystyczne. Lokalni twórcy będą mogli korzystać z biur i infrastruktury na preferencyjnych warunkach.

Czteropiętrowa kamienica na Ostrowie Tumskim z XIX wieku stanowi dokument historyczny – to jedyny zachowany po II wojnie światowej budynek na Wyspie, ale nie jest wpisany do rejestru zabytków. Ostateczna bryła całego budynku określona została przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zarówno renowacja starego budynku, jak i projekt nowego odbywały się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i architektem miejskim. Pracom rozbiórkowym i wykopom pod fundamenty towarzyszyły roboty archeologiczne.

Budujemy Wrocław jako miasto otwarte, nowoczesne, ale szanujemy i cenimy sobie historię i wielokulturowe tradycje. To miejsce bardzo szybko stanie się wizytówką miasta. Jesteśmy gotowi aby całą przestrzeń Wyspy Słodowej przeobrażać. Ten projekt ma światowy potencjał - podkreślał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

- Concordia Design Wrocław to miejsce które ma integrować ludzi. Ma być miejscem dla wszystkich - dla mieszkańców, turystów, rodzin czy biznesu. W Concordia Design działają już: coworking, biura dla firm, a także centrum konferencyjne. Otwieramy od jutra taras na dachu, część gastronomiczną. Chcemy wprowadzać więcej animacji na całą wyspę - mówiła Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design.

Inwestycja kosztowała 50 mln złotych, 16 mln to dotacja z Unii Europejskiej.  

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 6 godz temu
środa, 5.8.2020 13:26
środa, 5.8.2020 11:45
poniedziałek, 3.8.2020 14:37
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki