komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Zabierali przesyłki z paczkomatu – zostali zatrzymani na gorącym uczynku

środa, 3.6.2020 13:09 , komentarze: 0 , odsłony: 538
kategorie artykułu:

Dzięki działaniom podjętym przez dolnośląskich policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wspólnie z funkcjonariuszami z wrocławskiej komendy miejskiej i śródmiejskiego komisariatu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za blisko 50 włamań i usiłowań włamań do skrytek paczkomatowych. Wpadli na gorącym uczynku, gdy wyciągali jedną z paczek ze skrytki. Usłyszeli już zarzuty w tej sprawie i będą teraz musieli odpowiedzieć za popełnienie przestępstw kradzieży z włamaniem.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmujący się na co dzień zwalczaniem cyberprzestępczości przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pracowali przy sprawie kradzieży mienia z paczkomatu. Sygnał o nieprawidłowościach nadszedł od operatora pocztowego. Dzięki dobrej współpracy ze zgłaszającym podmiotem policjanci mogli dokładnie określić datę i godzinę zdarzeń. Swoje ustalenia operacyjne rozpoczęli następnie policjanci pionów kryminalnych, którzy w konsekwencji zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn.

Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 37 lat. Wpadli w ręce kryminalnych na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, kilka minut przed godz. 6.00 rano. Wyciągali akurat ze skrytki jedną z przesyłek i kompletnie nie spodziewali się zatrzymania.

W toku dalszych czynności procesowych policjanci udowodnili im dokonanie nie mniej niż 20 włamań do paczkomatu oraz usiłowanie włamania do niemniej niż 30 kolejnych skrytek. Łupem mężczyzn padały przesyłki z zawartością akcesoriów elektronicznych, kosmetyków, odzieży i sprzętu AGD. Skrytki paczkomatu otwierali siłowo i zabierali znajdujące się w środku przesyłki.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonanych wspólnie kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzone w tej sprawie są firmy kurierskie oraz osoby prywatne z całej Polski. Funkcjonariusze ustalają obecnie z pokrzywdzonymi dokładną zawartość i wartość utraconych przesyłek. Zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozić teraz może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.9.2020 09:40
poniedziałek, 14.9.2020 09:04
wtorek, 8.9.2020 14:12
poniedziałek, 31.8.2020 12:02
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele