komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Zagrasz w "Stację-Brochów"?

sobota, 29.11.2014 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 2167
kategorie artykułu:

Ideą projektu "Stacja Wrocław-Brochów" jest popularyzacja wiedzy o jednej z najbardziej enigmatycznych i oddalonych od centrum dzielnic Wrocławia.

- Naszym założeniem jest pokazanie jak bardzo osobliwym, niezwykłym miasteczkiem, dziś osiedlem jest Brochów - tłumaczyły Katarzyna Słysz-Michońska i Magdalena Skrok. - W nasz pomysł zoorganizowania scenariusza gier miejskich o Brochowie zaangażowało się wiele pokoleń mieszkańców. Dzieci chcą pokazać światu, że na Brochowie mieszka niezwykły Smok, a seniorzy przypomną bardzo ciekawą historię tego miejsca, w tym pięknego, jednego z najstarszych wrocławskich parków, który będzie scenerią naszego projektu - opowiadały brochowianki.

Autorzy projektu pracują nad scenariuszem dwóch grudniowych gier miejskich, które będą doskonałą okazją do spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców, oraz będą spełniać funkcje nietypowych przewodników, prezentujących najciekawsze aspekty Brochowa – jego historii, wartych odwiedzenia miejsc, ciekawych opowieści związanych z życiem codziennym mieszkańców tej części Wrocławia.

Istotnym elementem projektu jest włączanie mieszkańców Brochowa w proces wspólnego tworzenia scenariusza gry. W ramach projektu organizowane są spotkania, które nie tylko mają sprzyjać szczerej wymianie wiedzy i pobudzać kreatywność mieszkańców tej dzielnicy, ale stanowią również okazję do zawiązania nowych i wartościowych znajomości. Gry miejskie, które będą efektem pracy w ramach "Stacji…" odbędą się 7 i 14 grudnia o godz. 12.00 (miejscem zbiórki będzie fontanna w Parku Brochowskim).

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki