Zamieszki podczas marszu we Wrocławiu. Policjanci zatrzymali 13 osób

wtorek, 12.11.2019 12:12 3781 5

Dolnośląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w trakcie obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym czasie na Dolnym Śląsku odbyło się wiele wydarzeń patriotycznych, imprez kulturalnych i sportowych. Jedynie podczas marszu we Wrocławiu doszło zakłócenia ładu i porządku publicznego. Szybko podjęte działania przez Policję doprowadziły do skutecznego przywrócenia porządku prawnego. Policjanci zatrzymali w trakcie działań 13 osób.

Podczas odbywających się 11 listopada 2019 r. uroczystości i zgromadzeń nad bezpieczeństwem ich uczestników, a także zapewnieniem porządku czuwali dolnośląscy policjanci. W tym dniu na terenie Dolnego Śląska odbywało się wiele wydarzeń patriotycznych, imprez kulturalnych oraz sportowych, które przebiegały spokojnie. W działaniach związanych z zabezpieczeniem uczestniczyli funkcjonariusze pionów prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych.

Jedynie we Wrocławiu doszło zakłócenia ładu i porządku publicznego. W trakcie marszu jego uczestnicy nie stosowali się do obowiązujących przepisów prawa. Wznoszone były hasła antysemickie oraz odpalone zostały race świetlne, które rzucane były w stronę policjantów i innych osób. W związku z tym, po wcześniejszych ostrzeżeniach, zgromadzenie zostało rozwiązane. Niestety uczestnicy w dalszym ciągu zachowywali się agresywnie, rzucając w stronę policjantów różne przedmioty m. in. race, kamienie oraz butelki. Policjanci kilka razy ostrzegali osoby o zachowaniu zgodnym z prawem. Niestety część osób nie stosowało się do poleceń. W związku z zagrożeniem życia i zdrowia policjantów oraz innych osób podjęte zostały działania przywracające naruszony porządek prawny. Funkcjonariusze użyli środki przymusu bezpośredniego w postaci m. in. armatek wodnych, gazu i siły fizycznej.

Szybko podjęte działania zapobiegły eskalacji negatywnych zachowań oraz doprowadziły do skutecznego przywrócenia ładu i porządku publicznego. W wyniku podjętych przez policjantów działań zatrzymanych zostało 13 osób. W trakcie zabezpieczenia manifestacji we Wrocławiu poszkodowanych zostało trzech policjantów oraz dwie inne osoby.

Policjanci przeanalizują teraz zgromadzony materiał dowodowy. Wszystkie nagrania z monitoringu miejskiego posłużą do identyfikacji tych pozostałych osób, które swoim zachowaniem naruszyły prawo.

/KWP Wrocław

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

uczestnikmarszu wtorek, 12.11.2019 14:00
Rozwiązanie marszu było niezgodne z prawem, gdyby za jedną petardę...
wtorek, 12.11.2019 15:51
Zgadzam się
autor wtorek, 12.11.2019 19:44
Bzdury i kłamstwa. Race są niebezpieczne i dlatego są zabronione....
patriotaa czwartek, 14.11.2019 12:29
Ja pier, byłem na maszu i słyszałem. Race są zagrożeniem,...
Victor wtorek, 12.11.2019 19:37
To jest tzw.Demokracja po nowemu....