komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 25 września 2020

Aurelii, Wladyslawa

Zaproszenia ślubne - jak je wybrać krok po kroku

środa, 5.8.2020 11:27 , odsłony: 101
kategorie artykułu:

Sprawdź, jak wybrać idealne zaproszenia w pięciu prostych krokach.

1. Gotowy wzór czy indywidualny projekt?

Pierwsze, nad czym musisz się zastanowić to to, czy chcesz zaprojektować swoje zaproszenie od A do Z czy wybrać gotowy wzór. Indywidualny projekt na pewno będzie lepszy, jeśli masz w głowie dokładny wygląd zaproszenia i nie chcesz iść na żadne ustępstwa. Lepiej sprawdzi się także wtedy, jeśli planujesz tematyczne nietypowe wesele i chcesz, żeby zaproszenie też pozostało w takim klimacie. Minusem własnego projektu na pewno jest cena, która jest dużo wyższa od klasycznego zaproszenia. Kolejnym jest czas, który musisz poświęcić na omówienie i następnie zatwierdzenie projektu. Zaproszenia z gotowym wzorem są na pewno dużo tańsze i masz je praktycznie od ręki. Do tego obecnie do wyboru masz już szeroki wachlarz dostępnych wzorów, dlatego na pewno bez problemu znajdziesz idealny dla siebie. 

2. Wybierz odpowiedni styl

Zastanów się, w jakim klimacie chcesz mieć zaproszenie. Do wyboru masz następujące rodzaje:

  • Styl boho - idealny, jeśli planujesz romantyczne wesele z naturalnymi dekoracjami i zwiewnymi dodatkami.
  • Oryginalny styl - możesz zamówić zaproszenia z rysunkami, wzorami map czy jedynie obrączkami z datą Waszej uroczystości.
  • Styl elegancki - takie zaproszenie jest utrzymane w jednej tonacji kolorystycznej, z wstążką w tych samych kolorach, co zdobienia i ma elegancką, wyrazistą czcionkę.
  • Styl retro - zaproszenie może być wtedy czarno-białe i mieć rysunki pary młodej albo czarno-białe paski z kwiatowymi nadrukami.

Możesz wybrać też zaproszenia z papieru, który nadaje się do recyklingu, bardzo kolorowe czy mocno kwiatowe. Więcej typów zaproszeń znajdziesz na tej stronie.

3. Dobierz papier i podkładkę

Nawet wybierając zaproszenie z gotowym wzorem możesz delikatnie je spersonalizować. Zastanów się, czy wolisz matowy czy satynowy papier. Matowy jest bardziej minimalistyczny i idealnie wygląda przy nowoczesnych zaproszeniach czy tych w stylu boho. Satynowy jest bardziej elegancki i idealnie się sprawdza przy luksusowych zaproszeniach lub tych w stylu glamour. Dobierz też właściwie kolor podkładki do typu zaproszenia. Przy eleganckich, nowoczesnych czy minimalistycznych zaproszeniach najlepiej, aby była w tym samym kolorze co nadruki na zaproszeniu albo neutralnym, na przykład białym, pastelowym czy przypominającym niebielony papier.

4. Zdecyduj, co napisać na zaproszeniu

Jeśli już wiesz, jak chcesz, żeby wyglądało Twoje zaproszenie, zastanów się, o czym ma dokładnie informować. Czy mają być na nim umieszczone tylko praktyczne informacje o ślubie, jak data, miejsce uroczystości, szczegóły dotyczące prezentów, czy ma być bardziej osobiste lub dowcipne, z umieszczonym wierszykiem na początku czy spersonalizowanym tekstem. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Najważniejsze, aby goście mogli łatwo sprawdzić szczegóły ślubu i żeby wszystko było dla nich klarowne. W zaproszeniu, nawet z gotowym wzorem, możesz też umieszczać zdjęcia. 

5. Dobór kokardy i koperty

Kokarda to często pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy przy odbiorze zaproszenia. Zastanów się, czy ma być naprawdę widoczna czy bardziej dyskretna. W pierwszym przypadku możesz wybrać mocną, grubą kokardę w wyrazistym kolorze,
na przykład czerwonym i do tego połyskującą. Jeśli wolisz subtelniejszą, możesz w ogóle zrezygnować z tradycyjnej kokardy
i wybrać dyskretny sznurek, w wersji naturalnej albo bardziej nowoczesny - metaliczny.

Na koniec dobierz kopertę. Najbardziej klasyczna jest biała, ale jeśli nie chcesz, aby zaproszenie zaginęło gdzieś w pliku rachunków i poczty w domu gości, wybierz bardziej oryginalną. Może być kremowa, różowa, nawet zielona albo w kolorze brązowego papieru. Ważne, aby pasowała też do stylu zaproszenia. 

 
czwartek, 24.9.2020 13:40
wtorek, 22.9.2020 10:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele