komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 19 lutego 2019

Arnolda, Konrada

Zbliżające się wydarzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym

czwartek, 29.11.2018 16:35 , komentarze: 0 , odsłony: 848
kategorie artykułu:

WYDARZENIA SPECJALNE:

30.11 (pt.) - Filmowy Festiwal Wolności – pokaz filmu „Made in Poland” z udziałem twórców – reżysera Przemysława Wojcieszka oraz aktora - Wiesława Cichego. Start o godz. 19.00, wstęp wolny za wejściówkami dostępnymi w kasie kina na 5 dni przed pokazem

1-1.12 – Dolnośląski Festiwal Kobiet, wstęp wolny za okazaniem wejściówek dostępnych w kasie kina

W CYKLACH:

3 grudnia (pon.) – Dyskusyjny Klub Filmowy – „North of Nightfall”, godz. 20.00, bilety 12 zł

4 grudnia (wt.) - Filmowy Klub Seniorów - „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”, godz. 12:00, 
bilety: 12 zł

 

Pokaz filmu “Made in Poland” + spotkanie z twórcami 

W piątek 30 listopada o godz. 19.00 w ramach Filmowego Festiwalu Wolności zapraszamy na pokaz specjalny filmu wrocławskiego filmowca Przemysława WojcieszkaBędzie okazja do porozmawiania z reżyserem oraz odtwórcą jednej z głównych ról – Wiesławem Cichym. Wstęp wolny za okazaniem wejściówek dostępnych w kasie kina.

Film „Made in Poland” powstał na podstawie scenariusza sztuki teatralnej pod tym samym tytułem, której premiera odbyła się w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w 2004 roku. To pełen goryczy i ironii portret współczesnej Polski, który okazał się jednym z najgłośniejszych spektakli sezonu. Historia 16-latka, który przestaje być ministrantem i uzbrojony w kij bejsbolowy rusza w głąb blokowiska. Kiedy demolowanie budek telefonicznych i samochodów nie zmniejsza jego wściekłości, zwraca się o pomoc do "autorytetów": księdza, nauczyciela polskiego i matki, wielbicielki Krzysztofa Krawczyka. Film ten jest próbą eseju na temat polskiej schizofrenicznej mentalności, w której mieszają się romantyzm, mesjanizm, katolicyzm, lewicowe idee, zamiłowanie do buntu, kompleksy i poczucie zagrożenia. To próba opowieści o kompletnie skołowanych ludziach, którzy szukają sensu we współczesnym świecie i swoim własnym życiu. Z dzisiejszej perspektywy – film proroctwo, spełniona przepowiednia, diagnoza współczesnej choroby polskiego społeczeństwa.

 

Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet 

W tym roku świętujemy 100-lecie uzyskania przez Polki praw wyborczychZ okazji obchodów w dniach 1-2 grudnia razem ze Stowarzyszeniem Dolnośląski Kongres Kobiet zapraszamy na przegląd najciekawszych filmów o kobietach, które przez lata walczyły o swoje prawa. Wstęp jest wolny za okazaniem wejściówek dostępnych w kasie kina.

Filmy pokazywane podczas Festiwalu pozwolą jego uczestniczkom i uczestnikom dowiedzieć się więcej na temat historii uzyskania przez Polki czynnego i biernego prawa wyborczego. Dolnośląski Festiwal Kina Kobiet ukaże widzom różnorodność świata widzianego oczyma kobiet. Pozwoli odkryć bogatą i barwną przestrzeń kobiecości. Odbiorcy i odbiorczynie Festiwalu dowiedzą się także, jak ważne są dla wszystkich Polek prawa kobiet, a zwłaszcza przestrzeganie ich w praktyce dnia codziennego.

Organizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Kina kobiet jest Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, premierę ,,Siłaczek" współorganizują: Fundacja na Rzecz Równości i Soroptimist International Pierwszy Klub we Wrocławiu, patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Gazeta Wyborcza. Festiwal jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. 

Szczegółowy program znajduje się na stronie: http://www.dcf.wroclaw.pl/aktualnosci/6264-dolnoslaski-festiwal-kina-kobiet

 

“Narodziny gwiazdy” – premiera od 30 listopada

Bradley Cooper i Lady Gaga łączą swoje talenty, aby przedstawić żywiołową i pełną namiętności opowieść o Jacku i Ally, dwóch artystycznych duszach, które doskonale się rozumieją zarówno na scenie, jak i w życiu. Odbywają oni skomplikowaną podróż, odkrywając piękno i smutek związane z walką o przetrwanie związku. Cooper i Lady Gaga wspólnie stworzyli całą ścieżkę dźwiękową, skradli serca widzów, krytyków i szybkim krokiem zmierzają po Oscary!

 

‘Eter” – premiera od 30 listopada

Początek XX wieku, Podole. Lekarz pasjonuje się eterem – substancją uśmierzającą ból i odbierającą świadomość, tajemniczą i śmiertelnie niebezpieczną. Poza oficjalną praktyką, na własną rękę ponownie zaczyna prowadzić coraz dziwniejsze eksperymenty: na żywych i na umarłych. Obsesyjnie doskonali swoją wiedzę o eterze pozwalającym manipulować bólem, pożądaniem i wolą poddanych mu ludzi. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za próbę zawładnięcia ludzkim umysłem?

 

“Fahrenheit 11/9” – premiera od 30 listopada

Szokująca i brutalnie zabawna prawda o prezydencie Stanów Zjednoczonych - Donaldzie Trumpie, współczesnej Ameryce i wpływie jej polityki na losy całego świata. „Fahrenheit 11/9” to nowe dzieło mistrza ciętego humoru, który nie cofnie się przed niczym, aby dotknąć najgłębiej skrywanych tajemnic. To pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy cenią sobie dystans, ale nie jest im obojętne w jakim kierunku zmierza nasza cywilizacja.

 

“Ajka” – premiera od 30 listopada

Ajka właśnie urodziła dziecko. Nie ma przyjaciół, stałej pracy i partnera. Nie ma nawet własnego pokoju. Grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Wciągnięta w spiralę długów, młoda matka stoi przed najważniejszą decyzją życia: czy powinna oddać dziecko dla jego i swojego dobra? „Ajka” jest opowieścią o kobiecej sile i jednym z najbardziej sugestywnych obrazów Moskwy we współczesnym kinie. Nie pozostawi nikogo obojętnym.

 

DKF: „ North of Nightfall” 

3 grudnia o godz. 20.00 w Dyskusyjnym Klubie Filmowym przygotujcie się na wielkie wydarzenie filmowo-rowerowe 2018. Zapraszamy na superprodukcję MTB „North of the Nightfall” zrealizowaną przez Red Bull Media House i znaną w świecie filmów rowerowych ekipę Freeride Entertainment. Bilety: 12 zł.

North od Nightfall to film, który został wyprodukowany przez firmę specjalizującą się w ekstremalnych produkcjach – Red Bull Media House. Wspólnie chcemy zabrać widzów pomiędzy lodowce Arktyki, gdzie znajdują się tereny zbyt niesamowite, by móc je zignorować planując epicką wyprawę! Dokładnie w tym miejscu, gdzie próżno szukać oznak życia, a zima trwa aż 9 miesięcy, znajduje się sporo zapierających dech w piersiach miejsc, które można spróbować poskromić na rowerze. Podczas lata krajobraz zmienia się tam nie do poznania, a przykryty do tej pory śniegiem teren odsłania swoje niezwykłe piękno, stwarzając okazję do najbardziej ekstremalnego downhillu w historii tego sportu!

 

FKS: "Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" 

We wtorek 4 grudnia o godz. 12:00 Filmowy Klub Seniorów zaprasza na wyprodukowany przez BBC film dokumentalny. To zapierająca dech w piersiach podróż przez kontynenty, oceany i przestworza. Film przybliża widzom piękno naszej planety i uświadamia, jak niesamowita jest Ziemia. Bilety: 12 zł.

Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania, możemy z bliska zobaczyć niezwykłe stworzenia, piękne miejsca i zachodzące na naszej planecie procesy i zjawiska, które do dziś pozostają niezbadane. Seans sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na otaczający nas świat i uzmysławia, jak ważna jest ochrona natury – jednego z największych i najwspanialszych cudów. To wielki edukacyjny walor tego filmu, pozycja obowiązkowa nie tylko dla uczniów i młodzieży, ale również dla wszystkich, którzy w zgiełku codzienności zapominają, jak niesamowity jest świat.

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 18.2.2019 10:39
czwartek, 7.2.2019 19:31
niedziela, 3.2.2019 17:32
sobota, 2.2.2019 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork