Zdejmij tabliczkę „płatność tylko gotówką”. Teraz możesz mieć terminal za darmo!

czwartek, 1.3.2018 11:25 2577 0

Jeszcze niedawno wielu właścicieli małych firm uważało, że przyjmowanie płatności kartą to kosztowna usługa dodatkowa, która nie ma większego wpływu na prowadzony biznes. Dziś oferowanie takiej opcji to konieczność. Jej brak sprawia, że co trzeci klient rezygnuje z zakupów, a to przekłada się na obroty - niższe nawet o 40 proc.

Klienci chcą płacić kartą

Rynek płatności bezgotówkowych zyskuje nawet 20 proc. rocznie! To oznacza, że konsumenci po prostu odchodzą od gotówki i chcą płacić za codzienne zakupy kartą. Ten trend potwierdzają badania - zgodnie z zeszłorocznym raportem postaw Polaków względem metod płatności, już 56 proc. ankietowanych uznaje kartę za najwygodniejszy sposób dokonywania transakcji.

Terminal za darmo?

Relatywnie wysokie koszty utrzymania terminala płatniczego, to jeden z czynników najczęściej wskazywanych przez małe firmy, rozważające wprowadzenie płatności elektronicznych w swoich sklepach. Tymczasem, niedawno uruchomiony program „Polska Bezgotówkowa” umożliwia otrzymanie dofinansowania nawet na trzy takie urządzenia, bezpłatne procesowanie transakcji, instalację, a także roczny serwis. Warunkiem przystąpienia do Programu jest nieprzyjmowanie płatności bezgotówkowych w ciągu ostatniego roku.

Dlaczego warto?

Program „Polska Bezgotówkowa” stawia na rozwiązania dopasowane do potrzeb i specyfiki prowadzonego biznesu. Idea jest prosta - przedsiębiorca musi mieć możliwość decydowania, czy woli zainstalować tradycyjny terminal (POS), tzw. kasoterminal, łączący terminal z urządzeniem fiskalnym (iPOS), czy terminal mobilny, współpracujący z telefonem (mPOS). Wszystkie te opcje proponują Polskie ePłatności, które oferują swoje rozwiązania w ramach Programu.

- Terminal to nie tylko możliwość przyjęcia płatności kartą. To również szereg usług dodatkowych, wspierających rozwój prowadzonego biznesu, takich jak programy lojalnościowe, DCC (możliwość przyjęcia zapłaty w walucie karty klienta), czy cashback (wypłatę gotówki z kasy podczas zakupów). Prawdziwą rewolucją jest jednak urządzenie 2w1, tzw. kasoterminal. Takie rozwiązanie dla naszych klientów przygotowaliśmy wspólnie z firmą iPOS - mówi Grzegorz Łapiński, wiceprezes Polskich ePłatności.

- Usługi dodatkowe to obopólna korzyść – zarówno dla klientów płacących kartą, jaki i samych przedsiębiorców, ponieważ poza wygodą i szybkością obsługi, zyskują wymierne korzyści w postaci większej liczby klientów, wyższych obrotów, a także możliwości dodatkowego zarobku – dodaje.

Co z tymi, którzy nie zakwalifikują się do Programu?

Dla firm, które nie zakwalifikują się do Programu „Polska Bezgotówkowa”, Polskie ePłatności wraz z Alior Bankiem przygotowały specjalną propozycję. Dzięki niej małe firmy - podobnie jak uczestnicy programu - mogą liczyć na bezpłatne konto, instalację terminali płatniczych, ich serwis, a także szkolenie personelu oraz całodobowe wsparcie techniczne.

Źródło: Informacja prasowa Fot: Pixabay 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)