komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Zieloni chcą we Wrocławiu stadionu imienia Kazimierza Górskiego

poniedziałek, 30.11.2020 15:12 , komentarze: 0 , odsłony: 655
kategorie artykułu:

Wrocławskie koło Partii Zieloni wystąpiło w dniu 27 listopada br. z petycją do Rady Miejskiej Wrocławia o nadanie jednemu z wrocławskich stadionów piłkarskich imienia Kazimierza Górskiego. 

W przyszłym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin Pana trenera Kazimierza Górskiego. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP rozpatrywane będzie uchwała o ogłoszeniu roku 2021 rokiem Kazimierza Górskiego. Trener Górski należy do najwybitniejszych postaci polskiego sportu, polskiej piłki i polskiego społeczeństwa. Wychowankowie wspominają go jako osobę ciepłą, nawiązującą bliskie kontakty, przemiłą, skromną i wyrozumiałą. Te cechy spowodowały, że nie tylko wytrenował ale też wychował najwybitniejsze pokolenie polskich piłkarzy, określanych mianem “Orłów Górskiego”. Tę drużynę doprowadził do medalu na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w 1974 r. Zdobył z nią też złoty i srebrny medal olimpijski. Jako trener zdobywał czterokrotnie Mistrzostwo Grecji z drużynami Panathinaikosu i Olimpiakosu. Jest kawalerem Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Kazimierz Górski pozostaje do dziś niedoścignionym wzorem trenera piłkarskiego, ale i wychowawcy młodych ludzi.
Robert Suligowski, współprzewodniczący wrocławskich Zielonych uważa, że ta postać powinna być wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń trenerów i piłkarzy, a także młodzieży uprawiającej sport we Wrocławiu.

Nie zgadza się natomiast z propozycją przedstawioną przez radnych Sojuszu dla Wrocławia nadania jednemu ze stadionów we Wrocławiu imienia Diego Armando Maradony. Suligowski podkreśla, że - chociaż niedawno zmarły piłkarz był świetnym zawodnikiem- to trudno stawiać go za wzór z uwagi na burzliwe życie osobiste: nadużywanie alkoholu i narkotyków, afery dopingowe czy utrzymywanie kontaktów ze zorganizowanymi grupami przestępczymi (m.in. neapolitańską Camorrą). Diego Maradona, obdarzony przez naturę niesłychanym talentem padł ofiarą swoich własnych słabości i nigdy nie udało mu się tych słabości pokonać. Jednym z ostatnich skandali były zarzuty dotyczące napaści na tle seksualnym na rosyjską dziennikarkę. Maradona był również skazany na dziesiątki milionów euro za niezapłacone podatki. Jednocześnie blisko współdziałał z dyktatorem Kuby Fidelem Castro.

Wrocławscy Zieloni uważają, że Diego Maradona to antywzór dla młodzieży, a jego sukcesy sportowe są w dużej mierze wynikiem naturalnego talentu, który zaprzepaścił. Polska piłka i polski sport mają wystarczająco dużo pozytywnych wzorów do naśladowania i nie ma konieczności podpierania się fałszywymi autorytetami z zagranicy.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
poniedziałek, 11.1.2021 14:30
1
sobota, 9.1.2021 13:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele