Złodziej próbował ukraść buty. Przeszkodził mu policjant będący po służbie

czwartek, 28.11.2019 11:10 2406 0

Na „genialny” w swojej prostocie plan wejścia w posiadanie nowych butów, wszedł pewien mieszkaniec Wrocławia. W jednym ze sklepów obuwniczych na terenie galerii handlowej postanowił niepostrzeżenie ukraść parę butów, która wpadła mu w oko. W tym celu do pudełka włożył swoje używane obuwie, a na nogi założył nową parę i próbował oddalić się. Został zauważony przez osoby pracujące w sklepie, które próbowały ująć mężczyznę. Tę sytuację zauważył policjant, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. Jego szybka i zdecydowana reakcja umożliwiła wyciągnięcie konsekwencji wobec „sprytnego” złodzieja.

Nie bez przyczyny mówi się o służbie w Policji, a nie pracy. Służba charakteryzuje się między innymi tym, że trwa w swego rodzaju trybie ciągłym. Nawet, jeśli policjant swoją zmianę skończył kilka godzin wcześniej, to i tak zareaguje, jeśli zauważy, że łamane jest prawo. Tak też było w ubiegłym tygodniu, kiedy policjant z posterunku z podwrocławskich Kobierzyc, zareagował będąc na zakupach w centrum handlowym mieszczącym się w zachodniej części dolnośląskiej stolicy.

Funkcjonariusz spokojnie robił zakupy, kiedy usłyszał wzywanie pomocy. Mimo, że swoją zmianę miał zacząć dopiero za kilka godzin, zareagował instynktownie. Jak najszybciej ruszył w kierunku, z którego słychać było odgłosy awantury i wołania o pomoc.

Okazało się, że pomocy potrzebowali pracownicy jednego ze sklepów obuwniczych mieszczących się w galerii handlowej. Sprzedawczynie próbowały ująć klienta, który chciał oddalić się ze sklepu bez zapłacenia za towar. Funkcjonariusz przedstawił się, okazał legitymację służbową i uspokoił całą sytuację.

Po chwili poznał wszystkie szczegóły zdarzenia. Jak się okazało, jeden z mieszkańców Wrocławia, będący niedoszłym klientem sklepu, postanowił wejść w posiadanie jednej z oferowanych par butów o wartości prawie 300 złotych. Problem był taki, że mężczyzna nie planował za nie zapłacić. W tym celu, mając nadzieję, że nikt go nie obserwuje, wyciągnął z pudełka nowe buty, założył je, a używaną przez siebie parę z powrotem włożył do pudełka, które jak gdyby nic, odłożył na sklepową półkę.

Został jednak zauważony przez jednego z pracowników, kiedy próbował opuścić sklep. Wtedy też zareagowali pozostali, a także wspomniany wcześniej policjant z Kobierzyc. Interweniujący funkcjonariusz poczekał wraz ze sprawcą na przyjazd swoich kolegów po fachu, którzy podjęli dalsze czynności w związku z tą kradzieżą.

Teraz złodziej butów będzie musiał odpowiedzieć za popełniony przez siebie czyn.

/KMP Wrocław  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz