komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Zmalujmy razem coś dobrego - wystawa Fundacji ProCuro w Pawilonie Czterech Kopuł

środa, 10.5.2017 08:50 , komentarze: 0 , odsłony: 989
kategorie artykułu:

„Zmalujmy razem coś dobrego. ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki. 10-lecie Fundacji ProCuro”
12 maja-4 czerwca 2017
Pawilon Czterech Kopuł 

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace laureatów 10. jubileuszowej edycji konkursu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki wyjątkowych dzieci”. Celem projektu jest wspieranie rozwoju talentów plastycznych i pomoc niepełnosprawnym dzieciom w integracji społecznej. 

Projekt Fundacji ProCuro: „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” zachęca niepełnosprawne dzieci i młodzież do twórczej aktywności, wspiera rozwój talentów plastycznych i pomaga tym wyjątkowym dzieciom w integracji społecznej.

W ramach projektu organizowane są corocznie tematyczne warsztaty plastyczne w szkołach specjalnych.

Dzieci przygotowują prace plastyczne na konkurs, zabierając nas w inspirującą podróż po bogactwie swoich marzeń i snów. Wszystkie obrazy stworzone przez dzieci prezentowane były na wystawach zrealizowanych przez Muzeum Miejskie Wrocławia w Arsenale, a nagrodzone w konkursie prace upiększały wieloplanszowe kalendarze wydawane przez Fundację.

Projekt „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” wpisał się na stałe w programy szkół i ośrodków zajmujących się edukacją dzieci niepełnosprawnych i opieką nad nimi. Jest jednym z nielicznych, a może wręcz jedynym, na Dolnym Śląsku, który traktuje prace dzieci z należytym uznaniem talentu, pokazując ich potencjał twórczy w muzeach i wydawnictwach.

Malarstwo dzieci to prezentacja ich marzeń, wyobrażeń, to też podnoszenie ich samooceny. Projekt ma charakter terapeutyczny i rehabilitacyjny.

Największym zasobem Fundacji są skupieni wokół niej ludzie, którzy na co dzień wykonują różne zawody, są aktywni społecznie, mają potrzebę i dar dawania siebie
Projekt „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki” to dziś ponad 3080 uczestników warsztatów plastycznych, ponad 6000 wieloplanszowych kalendarzy wydanych przez Fundację.
Na wystawach w Muzeum Miejskim Wrocławia pokazanych zostało prawie 1700 obrazów wyjątkowych dzieci, uczestniczyło w nich ponad 1500 młodych artystów. Fundacja współpracowała z kilkudziesięcioma ośrodkami i szkołami specjalnymi z Dolnego Śląska i Wrocławia (łącznie przez 10 edycji projektu).

Z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia Fundacji ProCuro w Pawilonie Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddziale Muzeum Narodowego we Wrocławiu przygotowano specjalną wystawę prezentującą wybrane prace młodych twórców, które powstawały w ramach kolejnych edycji projektu „ArtStacja – przystanek najmłodszej sztuki”. W rozświetlonej, pięknej przestrzeni dziedzińca Pawilonu Czterech Kopuł pokazano obrazy, które są zapisem dziecięcych marzeń i pragnień, fascynacji i ambicji, na których świat jest inny, bo lepszy, kolorowy, radosny – taki, w jakim jego twórcy chcieliby dorastać.

 

Tematy konkursów projektu „Art- Stacja – przystanek najmłodszej sztuki” w latach 2007-2016:

2007
„Lubię, kocham, maluję. Wrocław. Moje miasto”

2008
„Bajka na ulicach naszego miasta”

2009
„Moja ziemia, mój zielony świat”

2010
„Przylądek Nadziei”

2011
„Moje sportowe radości”

2012
„W przyszłości będę…”

2013
„Ulubiony bohater w wierszach Juliana Tuwima”

2014
„Uczestniczę w kulturze: tworzę, oglądam, słucham”

2015
„Jestem dzieckiem, więc lubię”

2016
„Każdy z nas ma dzień urodzin. ProCuro ma 10 lat”

 

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 14:55
środa, 8.7.2020 14:29
poniedziałek, 6.7.2020 12:29
niedziela, 5.7.2020 08:20
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele