komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 29 września 2020

Michala, Gabriela

Zmiany w organizacji ruchu na Jana III Sobieskiego

środa, 27.11.2019 20:50 , komentarze: 0 , odsłony: 739
kategorie artykułu:

27/28 listopada - zmiana organizacji ruchu w rejonie budowy kładki nad al. Jana III Sobieskiego 

ZDiUM informuje, że w nocy ze środy na czwartek (27/ 28 listopada) będą prowadzone prace przy betonowaniu konstrukcji nośnej kładki nad jezdniami alei Jana III Sobieskiego oraz podjazdu od strony ul. Sycowskiej. 

Ze względów bezpieczeństwa między godziną 23:00 a 5:00 ruch kołowy będzie się odbywał dwukierunkowo raz jedną, raz drugą jezdnią: 

23:00 - 3:00 zamknięcie jezdni wylotowej (do Warszawy) i skierowanie ruchu dwukierunkowego na jezdnię prowadzącą do centrum; 

3:00 - 5:00 betonowanie części nad jezdnią w kierunku do centrum i przekierowanie dwukierunkowego ruchu kołowego na jezdnię wylotową. 

Reszta prac będzie mogła być wykonywana z pomostu kładki, bez konieczności zajmowania jezdni. Rusztowania wspierające konstrukcję będzie można zdemontować za ok 2 do 4 tygodni po betonowaniu (czas niezbędny do związania betonu). 

Moment ten będzie oznaczał uwolnienie trzech pasów ruchu na każdej z jezdni. Umowny termin zakończenia inwestycji to przełom lutego i marca 2020r., ale kluczowym czynnikiem będą warunki atmosferyczne i możliwość realizowania prac zgodnie z technologią.  Minionego tygodnia osadzono ostatnie dźwigary (belki poprzeczne) w części biegnącej nad torami PKP. Pierwotnie do 20 listopada ZDiUM planował wykonać również betonowanie konstrukcji pomostu kładki, trzeba było jednak uwzględnić trwające remonty linii kolejowych i realne terminy wyłączeń ruchu pociągów. 
Na zdjęciu dźwigary nad torami. 

30 listopada - zmiana w organizacji przystanków na trasie linii autobusowej N

Z dniem 30 listopada 2019 roku (sobota) zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek w trasie przejazdu autobusów linii N o nazwie "Kromera (Czajkowskiego)" który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu Alei Kromera, ulicy Krzywoustego i Czajkowskiego. 

Przystanek będzie posiadał status przystanku "na żądanie". 

Dodatkowo z dniem 30 listopada 2019 roku (sobota) zostanie wprowadzona w trasie przejazdu autobusów linii N zmiana statusu przystanków autobusowych:

  •  "Żmudzka" który zlokalizowany jest przy ulicy Żmudzkiej pomiędzy ulicą Kiełczowską a Litewską 
  • "Grudziądzka" który zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Krzywoustego i Grudziądzkiej

z przystanku "na żądanie" na przystanek stały. 

1 grudnia - zmiana trasy przejazdu linii autobusowej 923 

Natomiast od 1 grudnia 2019 roku (niedziela), na wniosek Gminy Miękinia, planowane jest wprowadzenie zmiany stałej trasy przejazdu linii autobusowej 923 polegające na przywróceniu jej trasy przejazdu do pętli Leśnica. 

Autobusy ww. linii będą kursowały w obu kierunkach z pętli Leśnica przez ulicę Jeleniogórską, Stabłowicką, Główną i Wilkszyńską do podwrocławskiej miejscowości Wilkszyn. Autobusy linii 923 nadal będą realizowały wybrane kursy przedłużone od Wilkszyna przez Pisarzowice i Brzezinkę Średzką do pętli w Brzezinie. 

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki