komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

Znacznie więcej niż filmy. Wydarzenia towarzyszące podczas Docs Against Gravity

niedziela, 7.5.2017 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 961
kategorie artykułu:

14. edycja Millennium Docs Against Gravity startuje już 12 maja. Festiwal to - jak zawsze - nie tylko wybór między najlepszymi filmami non-fiction z całego świata, ale też szeroki wachlarz wydarzeń towarzyszących. W DCF będzie można wziąć udział w debatach, warsztatach tanecznych, wyjątkowych pokazach wirtualnej rzeczywistości czy spotkaniu filmoterapeutycznym.

Debaty, zgłębiające najbardziej interesujące i ważkie problemy podnoszone przez festiwalowe filmy, już od pierwszej edycji Millennium Docs Against Gravity stanowią niezwykle istotną część programu. Cykl spotkań rozpocznie (13 maja, godz. 18:00) - zainspirowana filmem Zacka Taylora "Kaseta. Dokumentalna składanka" - dyskusja dotycząca starcia współczesnej kultury cyfrowej i przestających mieć w pod jej wpływem rację bytu, a jednak przeżywających nieoczekiwany renesans, nośników analogowych. Na kolejną debatę, "Znajdujemy się w „Punkcie krytycznym”. Co dalej?!", zaprosimy widzów po pokazie filmu „Punkt krytyczny. Energia OdNowa” (18 maja, godz. 18:00). Podczas rozmowy zastanowimy się, dlaczego smog stanowi zmorę polskich miast i w jaki sposób skutecznie zmniejszyć poziom zanieczyszczenia powietrza. Czy nasze codzienne wybory wpływają na klimat?
Cykl debat zamkniemy spotkaniem o bezwarunkowym dochodzie podstawowym, do którego pretekstem stanie się filmie "Darmowy lancz" Christiana Toda (20 maja, godz. 16:00). Z pomysłem wypłaty mieszkańcom bezwarunkowego minimalnego wynagrodzenia eksperymentują Finowie, Holendrzy czy Szwajcarzy. Czy idea gwarantowanego dochodu, niezależnego od statusu zatrudnienia i wykonywanej pracy, ma szanse na powszechne zastosowanie? Czy jest ona spokrewniona z takimi programami pomocy społecznej, jak np. polskie 500+?
Zwiastun filmu "Darmowy lancz": 


Nowością w tegorocznym programie Millennium Docs Against Gravity będzie sekcja Doc Dance, prezentująca znakomite filmy opowiadające o tańcu – niepowtarzalnym sposobie ekspresji, który dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Prezentowanym w ramach tej sekcji "roztańczonym" tytułom towarzyszyć będą warsztaty taneczne. Po filmach "Bobbi Jene" (14 maja, godz. 16:00) oraz "Move! Taniec to życie" (18 maja, godz. 18:00) Aga Rybak i Dorota Kamecka z Festiwalu "Cyrkulacje" pomogą chętnym odnaleźć sposób na to, by codzienny ruch zamienić się w taniec. Ilość miejsc ograniczona!

Zwiastun filmu "Move! Taniec to życie": 


Po raz pierwszy w historii Millennium Docs Against Gravity w programie znalazły się projekcje filmów dokumentalnych w technologii VR (14 maja, godz. 11:00–17:00). Zapraszamy w podróż  w miejsca, do których trudno dotrzeć. W Piano Barze, na I piętrze DCF, rozstawionych zostanie 10 stanowisk do doświadczania filmów w wirtualnej rzeczywistości, umożliwiających podróż w 360°. Dzięki nim widzowie będą mogli dotrzeć w niedostępne miejsca, wcielić się w osoby, którymi nigdy nie byli i przeżyć stany, o które sami by się nie podejrzewali.

To jednak tylko niewielka część szerokiego programu wydarzeń towarzyszących podczas Millennium Docs Against Gravity we Wrocławiu - znalazły się w nim także choćby eksperymentalne warsztaty z pogranicza sztuki i nauki "Przesunięcie", wystawa fotografii "Opowieści ciała" czy spotkanie z cyklu "Filmoterapia z Sensem"
Więcej informacji o wrocławskiej odsłonie Millennium Docs Against Gravity znajdą Państwo na stronie www.DocsAG.pl i na Facebooku: facebook.com/DocsAGWroclaw.

Oderwij się! Do zobaczenia w kinie!

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 22.6.2020 13:32
niedziela, 21.6.2020 11:15
niedziela, 21.6.2020 10:15
środa, 17.6.2020 12:30
wtorek, 16.6.2020 13:18
poniedziałek, 15.6.2020 09:09
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele