komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Znamy listę książek zakwalifikowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS

poniedziałek, 9.3.2015 14:15 , komentarze: 0 , odsłony: 2176
kategorie artykułu:

W poniedziałek jury wyłoniło listę książek zakwalifikowanych do konkursu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. W

rocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety.



Lista książek zakwalifikowanych Silesius 2015 



Książka roku 


1.        Anna Augustyniak, „Bez ciebie” /Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT/ 
2.        Marcin Badura, „Niemcy” /Dom Literatury w Łodzi/ 
3.        Monika Banaś, „Daj płynąć obłokom” /Wydawnictwo Miniatura/ 
4.        Justyna Bargielska, „Nudelman” /Biuro Literackie/ 
5.        Wojciech Boros, „Pies i pan” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/ 
6.        Czesław Borsowski, „Przeźroczysty instrument” /Klub Otwartej Kultury w Kłodzku/ 
7.        Kzimierz Brakoniecki, „Amor fati” /Wydawnictwo FORMA/ 
8.        Kazimierz Brakoniecki, „Terra nullius” /Biblioteka Publiczna w Gołdapi/ 
9.        Grzesiek Bursztyński, „Gołębie rozmowy” /Wydawnictwo Mamiko/ 
10.        Maciej Cisło, „Niższe studia” /Wydawnictwo FORMA/ 
11.        Przemysław Dakowicz, „Boże klauny” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
12.        Krystyna Dąbrowska, „Czas i przesłona” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/ 
13.        Patryk Doliński, „Samotnia” /Zeszyty Poetyckie/ 
14.        Łucja Dudzińska, „Membrana”. Cyrkulacje” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
15.        Olgerd Dziechciarz, „Przewrócona ósemka” /Wydawnictwo Mamiko/ 
16.        Mirosław Dzień, „Axis mundi” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
17.        Barbara Elmanowska, „Próby generalne” /Wydawnictwo Mamiko/ 
18.        Zygmunt Ficek, „Rękopis” /Wydawnictwo eSPe/ 
19.        Maciej Filipek, „Rezystory” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/ 
20.        Piotr Gajda, „Golem” /Instytut Mikołowski/ 
21.        Magdalena Gałkowska, „Fantom” /Teatr Mały w Tychach/ 
22.        Adrian Gleń, „Re” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
23.        Jerzy Górzański, „Wszystko jest we wszystkim” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
24.        Christopher Gretkus, „Czarne światło. Puff of black” /Christopher Gretkus/ 
25.        Roman Honet, „Świat był mój” /Biuro Literackie/ 
26.        Mariusz Jagiełło, „Człowiek z brudnopisu” /Fundacja Duży Format/ 
27.        Joanna Janda, „Lingum vitae” /Wydawnictwo Miniatura/ 
28.        Piotr Janicki, „Wyrazy uznania” / Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/ 
29.        Zbigniew Jankowski, „Biała przędza” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
30.        Łukasz Jarosz, „Świat fizyczny” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/ 
31.        Krzysztof Jaworski, „byłem” /Biuro Literackie/ 
32.        Dawid Jung, „Poemat o mówieniu prawdy” /Zeszyty Poetyckie/ 
33.        Marcin Jurzysta, „Abrakadabra” /Dom Literatury w Łodzi/ 
34.        Przemysław Karpiński, „ejakulacje” /Zeszyty Poetyckie/ 
35.        Wojciech Kass, „Ba!” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
36.        Izabela Kawczyńska, „Chłopcy dla Hekate. 40 elegii” /Wydawnictwo Kwadratura/ 
37.        Krzysztof Kędzior, „Port Rebelion” /Wydawnictwo Miniatura/ 
38.        Witold Kiejrys, „Elis” /Wydawnictwo Mamiko/ 
39.      Tadeusz Kijonka, „44 sonety brynowskie (z obrazami Jerzego Dudy-Gracza)” /Wydawnictwo Sonia Draga/ 
40.        Samantha Kitsch, „Wszystko jest kleptomanią” /Wydawnictwo Kwadratura/ 
41.        Samantha Kitsch, „Kolaże kolarzy” /Dom Literatury w Łodzi/ 
42.        Beata Patrycja Klary, „Misterium solitera” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
43.      Natalia Komarow, „Gocław, Saska Kępa, Śródmieście” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/ 
44.        Jerzy Kronhold, „Szlak jedwabny” /Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy/ 
45.        Robert Król, „O wchodzeniu w ogień” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
46.        Magdalena Krytkowska, „Jestem Alice” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
47.        Urszula Kulbacka, „Tanzen, tanzen” /Dom Literatury w Łodzi/ 
48.        Jan Kurowicki, „Migotanie osobowości” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
49.        Gabriela Kurylewicz, „Rymki” /Fundacja Forma/ 
50.        Krystyna Lars, „Zaprosimy do nieba cały świat” /Wydawnictwo „Tytuł”/ 
51.        Agata Ludwikowska, „Sezon w sobie” /Dom Literatury w Łodzi/ 
52.        Robert Rybicki, „Dar Meneli” /PROTIMLUV/ 
53.        Zbigniew Machej, „Mroczny przedmiot podążania” /Biuro Literackie/ 
54.     Mieczysław Machnicki, „Jest tylko gradobicie i deszcz perseidów” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
55.        Natalia Malek, „Szaber” /Staromiejski Dom Kultury/ 
56.        Jakobe Mansztajn, „Studium Przypadku” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
57.    Sławomir Matusz, „Piosenka o okienkach. Podwórko Szpilmana” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
58.        Jacek Mączka, „Dróżnik” /Wydawnictwo Mamiko/ 
59.        Maciej Melecki, „Podgląd zaniku” /Instytut Mikołowski/ 
60.        Jarosław Mikołajewski, „Wyręka” /Wydawnictwo Literackie/ 
61.        Agnieszka Mirahina, „Widmowy refren” /Wydawnictwo FORMA/ 
62.        Mirosław Mrozek, „Horyzont zdarzeń” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/ 
63.        Franciszek Nastulczyk, „Milion mściwych okruchów” /Instytut Mikołowski/ 
64.        Feliks Netz, „Krzyk sowy” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
65.        Andrzej Niewiadomski, „Pan Optico. Wiersze trzech sezonów” /Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/ 
66.        Leszek Nord, „Rozbitek” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
67.        Ewa Elżbieta Nowakowska, „Nareszcie” /Wydawnictwo FORMA/ 
68.        Halszka Olsińska, „Bliskie spotkania” /Wydawnictwo FORMA/ 
69.        Aleksandra Opalińska, „Dźwięki ukryte” /Wydawnictwo Miniatura/ 
70.        Marcin Orliński, „Tętno” /Dom Literatury w Łodzi/ 
71.        Sławomir Ortyl, „Scenki z życia” /Oficyna Wydawnicza ATUT/ 
72.        Ewa Parma, „Przysiółek zwany czułością” /Wydawnictwo Miniatura/ 
73.    Jerzy Pawłowski, „Wszystko dla mojej Matki. Powieść wierszem i prozą” /Wydawnictwo EKWITA/ 
74.        Piotr Piaszczyński, „Przerwa w podróży” /Wydawnictwo Mamiko/ 
75.        Tomasz Pietrzak, „Umlauty” /Wydawnictwo FORMA/ 
76.        Michał Piętniewicz, „Na oścież” /Zeszyty Literackie/ 
77.        Adam Pluszka, „Zestaw do besztań” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
78.        Paweł Podlipniak, „Madafakafares” /Galeria Literacka BWA w Olkuszu/ 
79.        Jacek Podsiadło, „Przez sen” /Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN/ 
80.        Małgorzata Południak, „Liczby nieparzyste” /Wydawnictwo FORMA/ 
81.        Janusz Pyziński, „Spóźniony o zegar /Wydawnictwo Miniatura/ 
82.        Teresa Radziewicz, „Rzeczy pospolite” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
83.        Maciej Robert, „Księga meldunkowa” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
84.        Teresa Rudowicz, „Błędne ognie” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
85.        Jarosław Marek Rymkiewicz, „Pastuszek Chełmońskiego” /Wydawnictwo SIc!/ 
86.        Dorota Ryst, „Część planu” Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
87.        Janusz Ryszkowski, „Stacja przedostatnia” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/ 
88.        Bartosz Sadliński, „Korytarz przyjmie pośpieszne kroki” /Wydawnictwo „Pod Tytułem”/ 
89.        Karol Samsel, „Więdnice” /Wydawnictwo FORMA/ 
90.        Paweł Sarna, „Pokój na widoku” /Wydawnictwo FORMA/ 
91.        Eliza Segiet, „Myślne miraże”  /Wydawnictwo Miniatura/ 
92.        Marcin Sendecki, „Przedmiar robót” /Biuro Literackie/ 
93.        Cezary Sikorski, „Według Józefa” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
94.        Krzysztof Siwczyk, „Dokąd bądź” /Wydawnictwo a5/ 
95.        Piotr Sobolczyk, „Obstrukcja insługi” /Dom Literatury w Łodzi/ 
96.        Dariusz Sośnicki, „Spóźniony owoc radiofonizacji” /Biuro Literackie/ 
97.        Wanda Spalińska, „Gdzie jest Izolda” /Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego/ 
98.        Wojciech Stamm, „Pieśni i dramaty patriotyczne i osobiste” /Wydawnictwo FORMA/ 
99.        Magdalena Stawowy-Żegalska, „Sama z sobą” /Oficyna Wydawnicza ATUT/ 
100.      Jan Strządała, „Pamięć ciała bawi się moim sercem” /Wydawnictwo Jan Strządała/ 
101.       Bartosz Suwiński, „Uroczysko” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
102.    Barbara Szczepańska, „Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie” /Oficyna Wydawnicza „Impuls”/ 
103.        Piotr Szewc, „Cienka szyba” /Wydawnictwo Literackie/ 
104.        Jolanta Sztejka, „Inspiruje mnie życie” /Instytut Wydawniczy „Świadectwo”/ 
105.        Janusz Szuber, „Tym razem wyraźnie” /Wydawnictwo Literackie/ 
106.        Szymon Szwarc, „Umowa o dzieło” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
107.        Julia Szychowiak, „Intro” /Biuro Literackie/ 
108.        Marek Śnieciński, „Podróż do-słowna” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
109.        Grzegorz Świątoniowski, „Prometeusz” /Wydawnictwo Mamiko/ 
110.        Marek Świerad, „Paradox” /Wydawnictwo Bel-druk/ 
111.        Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, „Wiersze na kartki” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
112.        Mirosław Welz, „Po drodze” /Wydawnictwo Lisia Góra/ 
113.        Adam Wiedemann, „Z ruchem” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
114.        Henryk Wolniak Zbożydarzyc, „Wieczniny”  /Wydawnictwo Miniatura/ 
115.        Agnieszka Wolny-Hamkało, „Występy gościnne” /Wydawnictwo IGLOO/ 
116.       Andrzej Wołosewicz, „Każdy Twój krok prowadzi nad Styks” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
117.        Maciej Woźniak, „Pocztówki dźwiękowe” /Instytut Mikołowski/ 
118.        Adam Zagajewski, „Asymetria” /Wydawnictwo a5/ 
119.        Filip Zawada, „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” /Biuro Literackie/ 
120.        Marcin Zegadło, „Cały w słońcu” /Dom Literatury w Łodzi/ 
121.        Piotr Zemanek, „Południk Greenwich” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/ 
122.        Irena Żukowska-Rumin, „Rondo” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach/ 
123.        Leszek Żuliński, „Ostatnia przeprowadzka” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
  
Debiut roku 

1.        Alx z Poewiki, „Kto?” /Fundacja Duży Format/ 
2.        Rafał Derda, „Piąte” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
3.        Anna Grabowska, „Migotanie gwiazd i przedsionków” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/ 
4.        Robert Kania „Spot” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
5.        Marta Kapelińska, „Poprawiny” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/ 
6.        Dominika Kaszuba, „Domy pasywne” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
7.        Marcin Kleinschmidt, „Skróty” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ 
8.        Anna Zofia Kosior, „Myśli z przestworu introspekcje liryczne” /Fundacja Duży Format/ 
9.        Michał Kozłowski, „Gadane” /Księgarnia Akademicka/ 
10.      Michał Książek, „Nauka o ptakach” /Fundacja Sąsiedzi/ 
11.      Tomasz Mielcarek, „Obecność” /Dom Literatury w Łodzi/ 
12.      Anna Mochalska, „Syndrom obcej ręki” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ (w 2013 wydany arkusz poetycki autorki) 
13.       Patryk Nadolny, „Wyławianie Atlantydy” /Strzeliński Ośrodek Kultury/ 
14.       Dorota Nowak, „na dwa” /Grupa Literyczna Na Krechę, Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/ 
15.        Rafał Różewicz, „Product placement” /Zeszyty Poetyckie/ 
16.        Ryszard Słoneczny, „Odczyn” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/ 
17.        Tomasz Smogór, „Ujścia” /Fundacja Duży Format/ 
18.        Radosław Sobotka, „Imaginarium i inne czynności przyjemne i niepożyteczne” /Fundacja Duży Format/ 
19.        Dawid Staszczyk, „Log out” /Zeszyty Poetyckie/ 
20.        Daniel Suchenia, „Pestkowiec” /Fundacja Wspierania Kultury „Ogrody”/ 
21.        Hanna Wasiak, „Scenariusz na życie z nowotworem...” /Wydawnictwo Poligraf/ 
22.        Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, „i tu, i tu” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/ 
23.        Przemysław Wojciech Witkowski, „Głupcy na brzegu rzeki” /Oficyna Wydawnicza ATUT/ 
24.        Dominik Witosz, „Sinusoida uczuć” /Wydawnictwo Książkowe IbiS/ 
25.        Ewa Włodarska, „Perłofonia” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/ 
26.        Urszula Zajączkowska, „Atomy” /Zeszyty Poetyckie/ 
27.        Piotr Zawadzki, „Defenestracja” /Wydawnictwo Mamiko/ 
28.        Agnieszka Ziętara, „Stacja o niczym” /Wydawnictwo Mamiko/ 
29.        Szymon Żuchowski, „Ars amandi, vita brevis”  /Zeszyty Literackie/ 


 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
środa, 26.6.2019 15:00
poniedziałek, 24.6.2019 08:55
czwartek, 20.6.2019 13:30
wtorek, 18.6.2019 09:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork