komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 27 czerwca 2019

Maryli, Wladyslawa

Znamy pierwsze tematy konferencji AIR Wro Talks 4.0

czwartek, 14.2.2019 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 468
kategorie artykułu:

Zbliża się czwarta edycja międzynarodowej konferencji AIR Wro Talks. W dniach 28 i 29 marca we Wrocławiu porozmawiać będzie można m.in. o wpływie Brexitu na wspólnotę europejską, receptach na skuteczne przeciwdziałanie mowie nienawiści oraz roli narodowych instytucji promujących kulturę we współczesnym świecie.

Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony AIR Wro Talks 4.0 są granice – podczas paneli, wykładów i warsztatów o ich przeróżnych definicjach opowiedzą znakomici goście, twórcy i przedstawiciele wielu europejskich instytucji kultury. Podczas wydarzeń towarzyszących swoje postrzeganie granic zaprezentują też wrocławscy artyści.

Konferencja to przede wszystkim spotkanie – twórców, organizatorów i uczestników – nas wszystkich kreujących kulturę w Europie. Zagadnienia, które poruszymy podczas czwartej edycji, obejmą jednak tematy istotne nie tylko dla środowiska kultury, ale także dla całego społeczeństwa – zapowiada Berenika Nikodemska, organizatorka AIR Wro Talks 4.0. 

Brexit a sprawa europejska
Jedna z dyskusji wypada dokładnie w planowanym terminie „Brexitu”. Zaproszeni goście podczas specjalnego panelu zastanowią się, czy jest to zjawisko wyjątkowe, czy raczej pewna tendencja. Rozmowa dotyczyć będzie kwestii znaczenia tego wydarzenia dla Europy i świata oraz wpływu, jaki może ono wywrzeć na współpracę międzynarodową w obszarze kultury.

Kto promuje Grenlandię?
Podczas kolejnego panelu specjaliści rozmawiać będą o tym, czy w XXI wieku wciąż jest miejsce na promocję kultury definiowaną przez oficjalnie wyznaczone granice państw. Pochylą się też nad zadaniami stojącymi przed instytucjami, które kulturę mają upowszechniać w innych krajach. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele narodowych instytutów kultury w Europie, na co dzień zajmujący się współpracą międzynarodową. 


Mówimy NIE mowie nienawiści
Oprócz paneli dyskusyjnych podczas AIR Wro Talks 4.0 odbywać się będą też warsztaty. W trakcie jednych z nich omówione zostaną kwestie tożsamości oraz identyfikacji różnych grup doświadczających stereotypizacji i stygmatyzacji w Polsce. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać i rozróżniać dyskryminację, rasizm, mowę nienawiści i hejt, a także rozumieć powiązania pomiędzy tymi zjawiskami. Zastanowią się nad granicami wolności słowa i poznają konsekwencje, które niesie za sobą mowa nienawiści.


Konferencja organizowana przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu AIR Wro to jedyne tego rodzaju wydarzenie w Polsce. Międzynarodowe spotkania odbędą się w dniach 28 i 29 marca w Barbarze (Świdnicka 8B) oraz w innych wrocławskich lokalizacjach. 

Udział w AIR Wro Talks 4.0 będzie bezpłatny. 20 lutego zostanie ogłoszony pełny program wydarzenia oraz ruszą zapisy online.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
środa, 26.6.2019 15:00
poniedziałek, 24.6.2019 08:55
czwartek, 20.6.2019 13:30
wtorek, 18.6.2019 09:06
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki