komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 17 października 2019

Wiktora, Marity

Zobacz, jak promuje się Brochów!

środa, 26.11.2014 14:25 , komentarze: 0 , odsłony: 2154
kategorie artykułu:

Społeczność Made in Brochów w ramach projektu Stacja Brochów zachęca do promocji dzielnicy przy pomocy gier miejskich.

Gry miejskie na Brochowie mają być o tyle nietypowym przewodnikiem, że autorami niektórych elementów tego dzieła będą sami jego mieszkańcy: dorośli, młodzież i dzieci. 

W ramach projektu planowane są spotkania, które mają mieć całkowicie nieformalny charakter, sprzyjający szczerej wymianie idei, twórczej i kreatywnej myśli, ale też mają stanowić okazję do zawiązania nowych, trwałych i wartościowych znajomości.

Planujemy utworzenie dwóch wersji gier miejskich Stacja Wrocław-Brochów, skierowanych zarówno dla młodego, jak i starszego odbiorcy. Zawarte zostaną w nich elementy: historii Brochowa, jego architektury, przyrody, ale i tradycji, kultury i sportu. To wszystko wzbogacone dodatkowo o aspekty związane z obecną tu wielokulturowością, ma stanowić bezcenną pomoc w odkrywaniu obrazu współczesnego Brochowa, będącego sumą spojrzeń jego mieszkańców. Aby na trwałe zapisać pracę wspólną społeczności brochowskiej, projekt zakłada wydanie tego nietypowego przewodnika oraz udostępnienie go do druku w wersji elektronicznej na specjalnie do tego celu utworzonej witrynie internetowej - mówią o swoim pomyśle organizatorzy.

Po wydaniu publikacji planowane jest dwukrotne przeprowadzenie gry Stacja Wrocław- Brochów w terenie, oddzielnie dwóch wersji, z udziałem jak największej ilości graczy: dzieci i dorosłych. Tym wydarzeniom mają towarzyszyć różnego rodzaju animacje.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 09:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki