Zwrócił na sobie uwagę szybką jazdą. W samochodzie miał narkotyki

piątek, 16.8.2019 12:06 1412 1

Wrocławscy wywiadowcy patrolowali wieczorem miejscowości położone na terenie powiatu wrocławskiego. Tuż po godz. 19:00 zauważyli starszy model osobowego Mercedesa, który mimo wielu "wiosen", poruszał się dość brawurowo. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna w średnim wieku i styl jego jazdy był na tyle dynamiczny, że zareagowali na niego wrocławscy policjanci. Postanowili sprawdzić, dlaczego kierujący wyciska z wysłużonego Mercedesa ostatnie poty. Policjanci ujawnili w środku marihuanę, a kierujący przyznał, że spożywał wcześniej narkotyki.

38-letni mieszkaniec podwrocławskiej miejscowości już na początku policyjnej interwencji był mocno zdenerwowany. Jego pobudzenie nie wynikało jednak wyłącznie z szybkiej jazdy. Policjanci od razu dostrzegli symptomy, mogące świadczyć o tym, że mężczyzna znajduje się pod wpływem środków odurzających. Po kilku chwilach sprawdzania pojazdu, wywiadowcy ujawnili w środku trzy tzw. skręty. Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana. Powiedział również, że zażywał narkotyki kilka godzin wcześniej. Oprócz środków znalezionych w samochodzie, policjanci ujawnili kolejne kilkanaście porcji w domu mężczyzny. Wszystkie środki dokładnie zważono i zabezpieczono. Od mężczyzny pobrano krew do badań, aby określić, czy znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Będzie musiał odpowiedzieć przed sądem za posiadanie środków zabronionych. Jeśli sprawdzenia jego krwi na obecność narkotyków w laboratorium dadzą wynik pozytywny, odpowie za kolejne przestępstwo. W świetle obowiązujących przepisów karnych może grozić mu kara trzech lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

poniedziałek, 19.08.2019 18:00
Ale patałach

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz