Górnik wygrywa ze Stalą

czwartek, 15.2.2018 22:11 487 0

Górnik nie rozgrywając meczu w weekend stracił fotel lidera. Wygrana ze Stalą Ostrów Wielkopolski pozwalała wrócić na pierwsze miejsce.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Zacięta gra z obu stron nie pozwoliła żadnej z drużyn uzyskać przewagi. Ostatecznie po dziesięciu minutach Górnik prowadził 21:20. W drugiej odsłonie biało-niebiescy nadal nie potrafili uzyskać przewagi. Gra toczyła się punkt za punkt. Nieźle radzili sobie Durski, Kruszczyński i Krzywdziński. Na zmiany wchodzili Ratajczak, Kaczuga i Jeziorowski. Kwarta padła łupem wałbrzyszan. Do przerwy Górnik prowadził 38:36.

Po zmianie stron wałbrzyszanie zliczają kilka niecelnych rzutów z rzędu. Górnikowi z wielkim trudem przychodzi seryjne zdobywanie punktów. Swoich szans na poprawę sytuacji szukali Krzywdziński i Spała. Niestety to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i w dalszym ciągu byli w grze. Ostatnia kwarta rozpoczęła się od serii punktów wałbrzyskiej drużyny, która dała kilka punktów przewagi. Podrażniona Stal w ciągu kilku minut ponownie doprowadziła do remisu. Walka o pełną pulę toczyła się do samego końca. Na minutę przed końcem Górnik uzyskał kolejny raz kilka punktów przewagi, której gospodarze nie zdołali odrobić. Zabrakło im czasu.

Stal Ostrów Wielkopolski – Górnik Wałbrzych 67:74 (20:21, 16:17, 18:17, 13:19)
Krzywdziński 22, Wróbel 14, Durski 12, Kruszczyński 11, Spała 9, Ratajczak 4, Jeziorowski 2.