komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 5 sierpnia 2020

Oswalda, Marii

Obwodnica Wałbrzycha - zmiana trasy linii 18

środa, 22.5.2019 09:33 , komentarze: 0 , odsłony: 1165

Dział Komunikacji Zbiorowej informuje, że z powodu budowy obwodnicy zachodniej Wałbrzycha oraz remontem ulicy Chopina i Sienkiewicza w Szczawnie – Zdroju od dnia 25 maja (sobota) zmianie ulegnie rozkład jazdy oraz trasa kursowania linii 18.

> Kierunek: Podzamcze – Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna,
autobusy kursować będą przez ul. Szczawieńską, tj. ze Szczawna – Zdroju z ul. Kolejowej skierowane zostaną obwodnicą (ul. Szczawieńską) gdzie pomiędzy hipermarketem Tesco a rondem zlokalizowany zostanie nowy przystanek. W związku z tym na czas budowy nie będą obsługiwane następujące przystanki: Szczawno – Zdrój – Plac Wolności, Szczawno – Zdrój – Mickiewicza oraz Szczawno – Zdrój -  Łączyńskiego.

> Kierunek: Szczawno – Zdrój – Sobięcin,
z osiedla Podzamcze trasa przejazdu nie ulegnie zmianie, autobusy kursować będą przez remontowaną ulicę Chopina i Sienkiewicza, przystanki na tym odcinku oraz przystanek na ul. Łączyńskiego mogą być przesuwane w zależności od postępu prac drogowych.

W związku z tym, że ulica Gałczyńskiego i ul. Wyszyńskiego będą drogami bez przejazdu (tzw. ślepymi) linia 18 kursami do/z Aqua Zdroju nie będzie obsługiwać Piaskowej Góry tj. następujących przystanków: Długa – Makuszyńskiego, Długa – Topolowa, Broniewskiego – Piaskowa Góra oraz Broniewskiego – Krasińskiego.
Autobusy relacji Podzamcze – Aqua Zdrój kursować będą podstawową trasą tj. przez remontowaną ul. Chopina i Sienkiewicza, natomiast  w drodze powrotnej przez ul. Szczawieńską.

źródło: ZDKiUM w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz