8 medali Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików sumitów z powiatu dzierżoniowskiego

poniedziałek, 15.4.2024 11:25 349 0

W dniach 12-13.04.2024 w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w sumo U 13 oraz U 15. W zawodach rywalizowało 200 zawodników z 50 klubów z Polski.

W zawodach z Powiatu Dzierżoniowskiego wystąpiliMilena Błażkiewicz 40kg, Oliwia Międła 40kg, Zuzanna Nieśpiałowska 40kg, Weronika Radzińska 55kg, Lena Błażkiewicz 55kg, Wiktoria Wojdyło 60kg, Nadia Kurcab 60kg, Zuzanna Paterek 60kg, Emilia Wyka +65kg, Błażej Wilk 40kg, Konrad Smaczyński +75kg.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nzawodnicy, którzy wywalczyli 2 złote medale – Wiktoria Wojdyło U13 oraz Nadia Kurcab U 15. 4 Srebrne krążki wywalczyły Milena Błażkiewicz U 13, Weronika Radzińska U 15, Emilia Wyka U 13, Konrad Smaczyński U 13. 2 Brązowe medale zdobyły – Oliwia Międła U 13, Zuzanna Paterek U 13. V lokatę wywalczyła Zuzanna Nieśpiałowska U 13.

W klasyfikacji klubowej zawodniczki Juniora Dzierżoniów uplasowały się na 5 pozycji w kraju.To była bardzo udany występ naszych podopiecznych z Powiatu Dzierżoniowskiego. Zawody rangi mistrzowskiej pokazały, że pracujemy solidnie z młodymi osobami - mówi Stanisław Warchoł.

Wyjazd współfinansowany ze środków Powiatu Dzierżoniowskiego.