Bielawianki na Mistrzostwach Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym

czwartek, 10.3.2016 08:30 2340 1

Od 1 do 2 marca br. na jakuszyckich trasach rywalizowało ponad 300 narciarzy z całego województwa. Odbywały się tam bowiem, organizowane rokrocznie Mistrzostwa Dolnego Śląska w narciarstwie biegowym szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na tych prestiżowych zawodach rywalizowało ponad 300 narciarzy z całego województwa. Była to najliczniejsza w historii reprezentacja, licząca 25 zawodników. Zawodnicy z Muflona Bielawa reprezentowali swoje szkoły czyli Szkołę Podstawową nr 4 i Gimnazjum nr 1. Co prawda w klasyfikacjach indywidualnych trudno było liczyć na sukces, ale na występy drużynowe już tak. Indywidualnie najlepiej wystartowała Maja Opałka w najmłodszej kategorii dziewcząt 2005 i młodszych, zajęła znakomite 12 miejsce. W kategorii szkół podstawowych sztafeta dziewcząt z SP 4 Bielawa uplasowała się na 8 miejscu, a w ogólnej klasyfikacji zespołowej również na 8. Chłopcy z tej samej szkoły zaliczyli dużo lepszy występ. W sztafecie zajęli 5 miejsce i tak samo w klasyfikacji drużynowej (startowało 13 szkół). Na wyróżnienie zasługuje ponownie Dawid Sołtysik, który podobnie jak podczas zawodów w biathlonie, był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem z Bielawy i wywalczył 21 miejsce w biegu indywidualnym.

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewczęta z bielawskiej jedynki zajęły zarówno w sztafecie jak i w klasyfikacji punktowej 5 miejsce. Natomiast chłopcy z G1 po zaciętej walce na ostatnich dwóch zmianach  zajęli 4 miejsce w sztafecie oraz 6 pozycję w klasyfikacji zespołowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.